Idea Europejskich Ram Kwalifikacji (ERK) została sformułowana w 2004 roku przez Komisję Europejską, a po dyskusjach formalnie przyjęta przez Parlament Europejski 23 kwietnia 2008 roku. ERK to pierwszy międzynarodowy układ odniesienia oparty jest całkowicie na efektach uczenia się. Celem ERK jest ułatwienie porównywania kwalifikacji zdobywanych w różnym czasie, miejscach i formach, lepsze dostosowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy oraz społeczeństwa obywatelskiego, a co za tym idzie wzrost mobilności siły roboczej, promowanie uczenia się przez całe życie oraz rozwój społeczeństw rozwiniętej demokracji. Najważniejszą zmianą w systemach edukacji i szkoleń wnoszoną przez Europejskie i Krajowe Ramy Kwalifikacji powinna być budowa programów edukacyjnych w oparciu o efekty uczenia się, które podlegają walidacji.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: