Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Sp. z o.o. Sp. K. świadczy bezpłatne usługi wspierające wejście na rynek pracy osób z niepełnosprawnościami. Więcej informacji na: www.student.obpon.pl

Informujemy, że osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą ubiegać się o stypendium w ramach projektu “Warto się uczyć”, realizowanego przez Fundację “Praca dla Niewidomych”.

Informujemy, że osoby niepełnosprawne posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności mogą ubiegać się o środki z pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”.

TEKA ABSOLWENTA - Technologia - Efektywność - Kompetencje - Aktywizacja. Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia.

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych PWSZ we Włocławku ma zaszczyt zaprosić studentów, doktorantów i osoby zainteresowane tematyką niepełnosprawności i podnoszeniem jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce na: I Ogólnopolską Konferencję Naukowo – Szkoleniową PWSZ we Włocławku dla studentów niepełnosprawnych pt. „Niepełnosprawni na rynku pracy – przeszkody, możliwości, marzenia”, która, odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r.

W związku z prowadzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli w uczelni kontrolą w zakresie dostosowania UTP do potrzeb osób niepełnosprawnych, prosimy wszystkich studentów i doktorantów będących osobami z niepełnosprawnościami o wypełnienie ankiety dotyczącej warunków udziału osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia i w badaniach naukowych w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Z dniem 31 grudnia 2017r. Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy zakończyło realizować zadanie pt: "Przewóz osób niepełnosprawnych".

W związku z realizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski projektem „Nadzieje sportu akademickiego”, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęcamy do udziału w rekrutacji studentów oraz doktorantów.

Centrum Wsparcia Edukacyjno - Zawodowego we Wrocławiu prowadzone przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” organizuje w te wakacje BEZPŁATNE szkolenia z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Trwają one 2 razy po 4 dni, w bardzo cichej i spokojnej miejscowości – Staniszów k. Jeleniej Góry. Szkolenia są adresowane do studentów i osób, które zamierzają rozpocząć studia, a są osobami z niepełnosprawnościami.