Informujemy, że osoby niepełnosprawne posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności mogą ubiegać się o środki z pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”.

TEKA ABSOLWENTA - Technologia - Efektywność - Kompetencje - Aktywizacja. Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia.

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych PWSZ we Włocławku ma zaszczyt zaprosić studentów, doktorantów i osoby zainteresowane tematyką niepełnosprawności i podnoszeniem jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce na: I Ogólnopolską Konferencję Naukowo – Szkoleniową PWSZ we Włocławku dla studentów niepełnosprawnych pt. „Niepełnosprawni na rynku pracy – przeszkody, możliwości, marzenia”, która, odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r.

W związku z prowadzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli w uczelni kontrolą w zakresie dostosowania UTP do potrzeb osób niepełnosprawnych, prosimy wszystkich studentów i doktorantów będących osobami z niepełnosprawnościami o wypełnienie ankiety dotyczącej warunków udziału osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia i w badaniach naukowych w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Z dniem 31 grudnia 2017r. Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy zakończyło realizować zadanie pt: "Przewóz osób niepełnosprawnych".

W związku z realizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski projektem „Nadzieje sportu akademickiego”, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zachęcamy do udziału w rekrutacji studentów oraz doktorantów.

Centrum Wsparcia Edukacyjno - Zawodowego we Wrocławiu prowadzone przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” organizuje w te wakacje BEZPŁATNE szkolenia z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Trwają one 2 razy po 4 dni, w bardzo cichej i spokojnej miejscowości – Staniszów k. Jeleniej Góry. Szkolenia są adresowane do studentów i osób, które zamierzają rozpocząć studia, a są osobami z niepełnosprawnościami.

Fundacja „Praca dla Niewidomych” (FPdN) podejmuje realizację projektu przyznawania i wypłacania stypendiów dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnością wzroku na rok akademicki 2017/2018. Stypendia zostaną przyznane w wyniku przeprowadzenia konkursu wniosków złożonych przez zainteresowane osoby, a ich ocena będzie oparta na kryteriach zawartych w załączniku 1 do regulaminu konkursu stypendialnego.

UWAGA
studenci, absolwenci i pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - mieszkańcy gmin Nakło nad Notecią i Kcynia ( powiat nakielski ) - istnieje możliwość wzięcia udziału w realizacji projektu ,,Aktywni – szansa na rozwój i pracę – realizacja Programu Aktywności Lokalnej dla osób z niepełnosprawnościami na terenie gmin Nakło nad Notecią i Kcynia.

Podstawowym kryterium jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności, bycie osobą bierną zawodowo, osobą zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w wieku produkcyjnym (15-64 lata).
W ramach projektu realizowane będą działania aktywnej integracji obejmujące kompleksowe instrumenty aktywizacji społecznej, zdrowotnej, edukacyjnej oraz zawodowej, w tym m.in. wsparcie motywacyjne – spotkania w grupie samopomocy i wsparcie animatora lokalnego, turnusy rehabilitacyjne, doradztwo zawodowe, konsultacje z psychologiem, kursy i szkolenia zawodowe.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, proszone są o kontakt e-mailowy (angelika.sojka@powiat-nakielski.pl) bądź telefoniczny pod numerem 0 (52)386 66 29.
Angelika Sojka
Asystent Koordynatora Projektu ,,Aktywni – szansa na rozwój i pracę”
Wydział Rozwoju, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią