Zachęcamy do udziału w projekcie "Niepełnosprawni na etacie" w ramach pilotażowego programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Poszukujemy ASYSTENTA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Jesteś osobą otwartą i chcesz pomagać? To ogłoszenie skierowane jest właśnie do Ciebie. Wystarczy odrobina chęci, empatii, życzliwości, sumienności i obowiązkowości.

Serdecznie zapraszamy na I Krajową Konferencję Organizacji Studentów z Niepełnosprawnością, która odbędzie się 5-7 października 2018 roku w Bydgoszczy.

Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Sp. z o.o. Sp. K. świadczy bezpłatne usługi wspierające wejście na rynek pracy osób z niepełnosprawnościami. Więcej informacji na: www.student.obpon.pl

Informujemy, że osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą ubiegać się o stypendium w ramach projektu “Warto się uczyć”, realizowanego przez Fundację “Praca dla Niewidomych”.

Informujemy, że osoby niepełnosprawne posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności mogą ubiegać się o środki z pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”.

TEKA ABSOLWENTA - Technologia - Efektywność - Kompetencje - Aktywizacja. Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia.

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych PWSZ we Włocławku ma zaszczyt zaprosić studentów, doktorantów i osoby zainteresowane tematyką niepełnosprawności i podnoszeniem jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce na: I Ogólnopolską Konferencję Naukowo – Szkoleniową PWSZ we Włocławku dla studentów niepełnosprawnych pt. „Niepełnosprawni na rynku pracy – przeszkody, możliwości, marzenia”, która, odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r.

W związku z prowadzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli w uczelni kontrolą w zakresie dostosowania UTP do potrzeb osób niepełnosprawnych, prosimy wszystkich studentów i doktorantów będących osobami z niepełnosprawnościami o wypełnienie ankiety dotyczącej warunków udziału osób niepełnosprawnych w procesie kształcenia i w badaniach naukowych w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Z dniem 31 grudnia 2017r. Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy zakończyło realizować zadanie pt: "Przewóz osób niepełnosprawnych".