dr inż. arch. Aleksander Furmanek

aleksander furmanek

tel.: 512 144 099

Zainteresowania naukowe

• architektura, dziedzictwo kulturowe, etyka zawodu architekta, drukowanie 3D, ekologia

Wybrane publikacje

• Referat pt. Przesłanki wykorzystania technologii druku przestrzennego przy rekonstrukcji dzieł sztuki, [w:] J. Flizikowski (red.), Integracja sztuki i techniki w architekturze i urbanistyce, tom III, Wydawnictwo Uczelniane Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 2015.
  • Artykuł pt. Możliwości wykorzystania drukowania przestrzennego metodą stereolitografii w projektowaniu architektonicznym, Mechanik, nr 12/2016.
  • Referat pt. Wybrane aspekty zastosowania stereolitografii przy wykonywaniu modeli architektonicznych, [w:] G. Rzepecki (red.), Integracja sztuki i techniki w architekturze i urbanistyce, tom IV/I, Wydawnictwo Uczelniane Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 2016.

Projekty badawcze

• 2014-2016: temat badawczy 23/2014 „Zabytek jako wartość architektury i miasta”
  • od 2017: temat badawczy „Zabytki architektury – badania i zagrożenia”

Hobby

• Architektura i dziedzictwo kulturowe, grafika, wycieczki rowerowe, snowboarding.