dr inż. hab. Antoni Waldemar Żuchowicki

Zainteresowania naukowe

• Trendy zmian wielkości zapotrzebowania wody oraz modelowania i prognozowania jej poboru przez miejscowości uzdrowiskowo-wczasowe.
  • zakres wielkości i charakterystyki poborów wody w budynkach osiedli mieszkaniowych.
  • Wymagania jakościowe dotyczące stopnia redukcji zanieczyszczeń ścieków na oczyszczalniach ścieków oraz prawidłowej eksploatacji systemów kanalizacyjnych.
  • Czynniki wpływające na niezawodność i awaryjność pracy systemów wodociągowych , kanalizacyjnych i gazowych.
  • Ochrona przeciwpożarowa obiektów budowlanych.
  • bezpieczeństwo energetyczne dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego oraz wykorzystania odtwarzalnych źródeł energii.

Wybrane publikacje

• Żuchowicki A. W. „Instalacje wodociągowe”. Wydawnictwo: Uczelniane Politechniki Koszalińskiej. Koszalin 2002. str.407
  • Żuchowicki A. W. „Zaopatrzenie w wodę”. Wydawnictwo: Uczelniane Politechniki Koszalińskiej. Koszalin 2002. str. 287
  • Żuchowicki A. W. „Odprowadzenie ścieków”. Wydawnictwo: Uczelniane Politechniki Koszalińskiej. Koszalin 2002. str.281.
  • Żuchowicki A. W. „Projektowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Wydawnictwo: Politechniki Koszalińskiej, 2004. str. 363
  • Żuchowicki A. W. „Ochrona przeciwpożarowa obiektów budowlanych w trakcie ich eksploatacji”. Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej 2007.str. 372.