dr inż. Łukasz Aleksander Kumor

Zainteresowania naukowe

• geoinżynieria
  • mechanika gruntów
  • budowle ziemne – nasypy drogowe i pod obiekty kubaturowe
  • specjalistyczne roboty geotechniczne

Wybrane publikacje

• CHANGES IN MECHANICAL PARAMETERS OF SOIL, CONSIDERING THE EFFECT OF ADDITIONAL COMPACTION OF EMBANKMENT Czasopismo: Transportation Research Procedia - 2016, vol.14C, -, 787-796, ryc., tab., bibliogr.
  • Geotechnical parameters of soil, considering the effect of additional compaction of embankment. Czasopismo: Procedia Engineering - 2017, 189, 291-297, ryc., tab., bibliogr., summ.
  • ASPEKTY POSADOWIENIA BUDYNKU WIELOKONDYGNACYJNEGO W IŁACH EKSPANSYWNYCH. Adres wydawniczy: Szczecin : Wydawnictwo Uczelniane Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, 2017.
  • ANALIZA ZMIAN PARAMETRÓW MECHANICZNYCH GRUNTÓW BUDUJĄCYCH NASYPY PRZY UWZGLĘDNIENIU EFEKTU DOGĘSZCZENIA. Czasopismo: Inżynieria Morska i Geotechnika - 2016, -, 1, 30-34, ryc., tab., wykr., bibliogr.
  • FAILURE OF HIGHWAY EMBANKMENT AS A RESULT OF INADEQUATE SUBSOIL IDENTIFICATION. W: XV Danube - European Conference on Geotechnical Engineering (DECGE 2014) Adres wydawniczy: Austria, 2014

Projekty badawcze

• Realizowane badania nad efektem dogęszczenia (doprężenia) warstw zasypowych kolejnymi warstwami nadległymi dla budowy ziemnych nasypów drogowych i kubaturowych.

Hobby

• narty