mgr inż. Karol Pietrzak

Zainteresowania naukowe

• budowa i eksploatacja autostrad
  • hałas komunikacyjny
  • sztuczne sieci neuronowe
  • transport
  • recykling

Wybrane publikacje

• Pietrzak K., Tokarski Z., Kowalski K. J.: Assessment of the traffic noise reduction when using tramway screening. Roads and Bridges - Drogi i Mosty, 17, 2, 2018, 127-139, doi:http://dx.doi.org/10.7409//rabdim.018.008.
  • Tokarski Z., Pietrzak K.: Assessment of the effectiveness of noise damping by porous pavements at specific operating conditions, [w]: International Scientific and Technical Conference, Beldornii, Mińsk 2016.
  • Tokarski Z., Grucka A., Pietrzak K.: Analysis of measurement of noise levels for porous asphalt road surfaces in certain operating conditions, Materiały Budowlane nr 7 ’2014 (nr503), ISSN 0137-2971.
  • Martinek W., Tokarski Z., Pietrzak K.: Transport ładunku powrotnego jako element łańcucha logistycznego przy układaniu nawierzchni asfaltowej, Materiały Budowlane nr 8 ’2016, ISSN 0137-2971.
  • Pietrzak K., Tokarski Z.: Ocena wpływu warunków atmosferycznych na poziom hałasu komunikacyjnego dla wybranej autostrady w Holandii. Przegląd Naukowy Inżynieria i Kształtowanie Środowiska, 81 ser., vol. 27, nr 3, (2018): 319-327. doi: 10.22630/PNIKS.2018.27.3.3.

Projekty badawcze

• Udział w projekcie POIG Unii Europejskiej nr WND-POIG.01.03.01-00-212/09, Tytuł projektu: Techniki wirtualne w badaniach stanu, zagrożeń bezpieczeństwa i środowiska eksploatowanych maszyn, podmiot realizujący: Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy, Wydział Inżynierii Mechanicznej, termin udziału w projekcie październik 2009 – grudzień 2012, temat prac badawczych: Rozpoznanie możliwości i zastosowań sztucznych sieci neuronowych, Cel projektu: Celem ogólnym jest wykorzystanie technik wirtualnych w badaniach stanu, zagrożeń bezpieczeństwa i środowiska eksploatowanych maszyn.
  • Grant pt. „Ekologiczne aspekty w budownictwie na przykładzie hałasu komunikacyjnego, realizowany w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
  • Udział w grancie NCBiR i GDDKiA Rozwój Innowacji Drogowej udział w temacie pt. „Analiza zmiany hałaśliwości nawierzchni porowatych w czasie eksploatacji”.

Hobby

• sport: piłka nożna, lekkoatletyka
  • tworzenie video