dr inż. Marek Szczutkowski

tel.: 52 340 84 58

Zainteresowania naukowe

• wiarygodność wyników badań
  • systemy zarządzania w produkcji i badaniach
  • komputerowe narzędzia wspomagające procesy i systemy zarządzania w produkcji i badaniach
  • normalizacja, certyfikacja i akredytacja
  • współczesne narzędzia dydaktyczne

Wybrane publikacje

• Marek Szczutkowski, Dorota Jachimowicz-Gaweł, Janusz Musiał, Damian Kurek, Mateusz Siegert, Gamification as a tool in modern higher education - development stage of the instrumentation plan, Actual problems of modern science / Janusz Musiał, Oleh Polischuk, Ruslan Sorokatyi, Khmelnytsky : Khmelnitsky National University, 2017, str. 860-869.
  • Marek Szczutkowski, Kamil Kacprzak, Damian Kurek, Janusz Musiał, Mateusz Siegert, Test method for monitoring in agricultural areas using unmanned aerial vehicles (UAVs) as a documented procedure in an accredited laboratory - methodology for the elaboration of the document, Actual problems of modern science / Janusz Musiał, Oleh Polischuk, Ruslan Sorokatyi, Khmelnytsky : Khmelnitsky National University, 2017, str. 606-614.
  • Marek Szczutkowski, Computer aided laboratory accreditation - gathering data from potential users as the first stage in software development, Study of problems in modern science: new technologies in engineering, advanced management, efficiency of social institutions / Praca zbiorowa pod. red. Shalapko Yurij i Inni, Khmelnytsky : Khmelnitsky National University, 2015, s. 329-339.
  • Marek Szczutkowski, Janusz Musiał, Zbigniew Lis, Measurement reliability of the continuaus vibration monitoring process of wind turbines in conditions of an accredited laboratory, VP Vibroengineering PROCEDIA vol. 6/2015 / K.Ragulskis, Konferencja: Katowice, 14-15.X.2015, Lithuania : JVE International Ltd., 2015, Strony: 155-159.
  • Marek Szczutkowski, Computer aided accredited laboratory processes in public university environment, Proceedings in Electronic International Interdisciplinary Conference EIIC 2012, Konferencja: Żilina (Słowacja), 3-7 September 2012, Strony: 640-643.

Projekty badawcze

• Opracowanie metodyki wdrażania i utrzymywania systemu zarządzania w laboratoriach mechanicznych dla potrzeb procesu akredytacji. Narzędziem umożliwiającym zrealizowanie tego celu ma być autorskie oprogramowanie. Jako założenie, oparte na doświadczeniach własnych i analizie literatury przyjęto, że budowanie satysfakcji klienta w laboratoriach badawczych możliwe jest poprzez wykorzystanie normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 (tytuł: Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących - w minionych latach w pracach nad narzędziem odnoszono się do wcześniejszych wydań).

Hobby

• Historia nauki, techniki i zarządzania
  • historia sportu
  • koszykówka męska