dr inż. Jerzy Kaszkowiak

Zainteresowanie naukowe

• możliwości i skutki wykorzystania paliw pochodzenia odnawialnego do napędu pojazdów i zasilania urządzeń energetycznych

Wybrane publikacje

• Jerzy Kaszkowiak, Marietta Markiewicz-Patalon, Sylwester Borowski, Piotr Dorszewski: Impact of Supercharging On the Noise Level In Biogas Engines; Engineering Mechanics 2017 / ed. Vladimír Fuis; Brno, Mechatronics and Biomechanics, 2017.
  • Jerzy Kaszkowiak, Sylwester Borowski, Piotr Andrzej Dorszewski, Marietta Markiewicz-Patalon: Influence of Composition of Biogas on Selected Engine Oil Values;Proceedings of 58th International Conference of Machine Design Departments - ICMD 2017 / David Herák, Czech University of Life Sciences Prague 2017.
  • Jerzy Kaszkowiak, Ewa Kaszkowiak, Marietta Markiewicz-Patalon: Impact of alcohol addition to fuel on the noise level of small combustion engines;Proceeding of 6th International Conference on Trends in Agricultural Engineering Prague, 2016.
  • Jerzy Kaszkowiak Possibilities of beet use for needs of a biogas plant Journal of Research and Applications in Agricultural Engineering - 2013, -, 59(2).

Projekty badawcze

• Projekt: „Prace badawczo rozwojowe nad innowacyjnym sposobem pasowej uprawy roli i siewu prowadzące do opracowania wysoce zaawansowanego rozwiązania dostosowanego do warunków panujących w Europie środkowo-wschodniej” – Wykonawca
  • Międzynarodowy projekt badawczy „Rozwój współpracy naukowej w zakresie badania skutków stosowania biopaliw w transporcie drogowym z uwzględnieniem oddziaływania na środowisko” Kierownik