godlo
utp portal
hr excellence
Arrow
Arrow
Slider

PŁYNY ZWYKŁE I NIEZWYKŁE

Rozmowa z Emilem Smykiem, zdobywcą Diamentowego Grantu, wykładowcą w Zakładzie Mechatroniki i Maszyn Roboczych Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

CAŁE ŻYCIE Z KAKTUSAMI

Rozmowa z Piotrem Licznerskim, znanym hodowcą kaktusów i... najstarszym doktorantem na UTP.

ERASMUSOWO

1 października w murach naszej uczelni powitaliśmy zagranicznych studentów, którzy co roku goszczą u nas w ramach programu Erasmus+. O swojej erasmusowej przygodzie opowiada studentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt – Weronika Grzegorczyk.

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego na UTP

Uniwersytet Dziecięcy UTP istnieje już od 10 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodych naukowców. Każdego roku w zajęciach uczestniczy ponad 500 spragnionych wiedzy małych adeptów nauki.

Kolejne innowacyjne projekty

„Inkubator Innowacyjności 2.0” to kolejna edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego celem jest wsparcie polskich uczelni prowadzących aktywną działalność w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych. To też wzmocnienie działań inicjujących współpracę środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym.

Kreska, Bryła, Roślina – Wystawa prac studentów Architektury Krajobrazu

W dniach 07.01.2019-07.02.2019 po raz pierwszy prezentujemy prace wykonane przez studentów Architektury krajobrazu pod tytułem: „Kreska, Bryła, Roślina – Wystawa prac studentów Architektury Krajobrazu”.

Studenci dla wykładowców - Gala Nauczycieli Akademickich 2019

Gala Nauczycieli Akademickich 2019 to pierwszy taki konkurs organizowany przez studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Niewątpliwie jest to bardzo ciekawy projekt, nie ma więc nic dziwnego w tym, że wzbudził wiele zainteresowania ze strony studentów. W ciągu zaledwie trzech tygodni wpłynęło do organizatorów ponad 270 formularzy zgłoszeniowych. Czym w ogóle jest ten projekt i gdzie pojawił się pomysł jego organizacji?

Pomysłowość studentów nie zna granic ...

Wiele osób twierdzi, że studenci przestali angażować się w jakiekolwiek inicjatywy społeczne. Takie organizacje, jak samorząd studencki pokazują, że nie jest to prawda. Działają, starają się robić coś dobrego i to nie tylko dla siebie. Niedawno skończyła się Akademicka Szlachetna Paczka, a już ruszają kolejne projekty, co jest warte uwagi również dlatego, że za chwilę rozpoczynamy szaleństwo zaliczeń i sesji egzaminacyjnej. Studenci są więc bardzo pomysłowi. Tym razem postanowili docenić działanie samych wykładowców. Stworzyli konkurs, w którym nagrodzeni zostaną nauczyciele akademiccy wyróżniający się w siedmiu kategoriach. Studenci dla wykładowców? Owszem. I nie chodzi tutaj o podlizywanie się, a jedynie o ukłon w stronę tych zaangażowanych, otwartych na młode umysły i podchodzących do swojej pracy w sposób rzetelny, właśnie ze skromnej perspektywy młodego człowieka.

Kategorie z lekkim dystansem

Stworzone przez grupę projektową kategorie zostały stworzone z lekkim poczuciem humoru. Organizatorom udało się jednak przemycić odrobinę lekkości i dystansu w siedmiu całkiem poważnych dziedzinach. W ten sposób Złota Piła ma ukazywać, że to właśnie rzeczowych i wymagających prowadzących młodzi ludzie doceniają, a nie tych, którzy nie pojawiają się na zajęciach. Złota Klepsydra to ukłon w stronę cierpliwości i wyrozumiałości. Złoty Mikrofon i Złoty Uśmiech mają pokazać, że liczy się nie tylko treść, ale i forma wypowiedzi oraz sposób przekazywania wiedzy. Statuetkę w formie Złotej Klepsydry otrzyma wykładowca najbardziej wyrozumiały. Natomiast Złote Drzwi i Złoty Mail są docenieniem tych, którzy są do dyspozycji młodych ludzi również poza godzinami pracy. Wydaje się, że to niewiele, jednak udowodnione naukowo zostało, że tylko 30% naszej wypowiedzi to słowa, a pozostała część to mowa ciała oraz zachowanie.

Konkurs trwa i już niedługo rozpocznie się kolejny etap - głosowanie internetowe. Oficjalne wyniki oraz wręczenie nagród odbędzie się 8 marca 2019 roku. Wtedy będziemy mogli stwierdzić, czy wydarzenie odniosło sukces i rozliczyć studentów z ich kolejnego, niezwykle odważnego pomysłu.

Karolina Wojtoń

Nagrodzona współpraca czyli studenci DSU na UTP

Jest już tradycją uniwersytetu, że przed wakacjami w maju i w czerwcu gościmy grupę studentów z USA. Ta współpraca UTP z Delaware State University w Stanach Zjednoczonych trwa ponad 2 lata. DSU jest uczelnią z bogatymi tradycjami (początki jej działalności sięgają aż 1891 roku) oraz ciesząca się dużym prestiżem zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W ramach współpracy naszą uczelnię odwiedzają amerykańscy, wyróżniający się studenci, którzy prowadzą badania z różnych dziedzin nauki. Ich przyjazd jest możliwy również dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez amerykańską agencję rządową - National Science Foundation, będącą niezależną agencją federalną stworzoną przez Kongres w 1950 roku. Celem fundacji jest promowanie rozwoju oraz edukacja we wszystkich niemedycznych obszarach nauki, a także inżynierii. Fundacja, z rocznym budżetem $ 7,5 mld USD, jest źródłem finansowania blisko 24% wszystkich podstawowych badań prowadzonych przez amerykańskie uniwersytety i college’e. Zagraniczni studenci otrzymują pomoc nie tylko od kadry naukowej, ale także od samej społeczności akademickiej, a w szczególności od studentów z Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Zwieńczeniem pracy zaproszonych studentów jest prezentacja wyników ich badań na zorganizowanym w tym celu sympozjum.

W tym roku studenci DSU prowadzili na UTP badania już po raz trzeci. Ich projekty, przygotowywane na naszym uniwersytecie zostały docenione na 20th Annual Philadelphia AMP Research Symposium and Mentoring Conference, które odbyło się 10 listopada 2018r. w Philadelphii.

Wśród nagrodzonych znalazł się Destiny Davis (pierwsze miejsce w Agricultural Science). Opiekunami projektu byli dr Anna Sławińska (WHiBZ) i dr Maria Siwek (WHiBZ) . Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Norwoh Kemokai, która realizowała swoją pracę badawczą w Laboratorium Biologii Molekularnej i Cytometrii, Katedry Biotechnologii Rolniczej pod opieką naukową dr inż. Iwony Jędrzejczyk. Badania dotyczyły analizy wielkości genomu u wybranych gatunków z rodzaju Ononis. Gatunki wilżyny są wykorzystywane coraz częściej w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym ze względu na swoje właściwości lecznicze. Niewielkie zróżnicowanie morfologiczne utrudnia poprawną identyfikację gatunkową, co prowadzi do błędnej klasyfikacji taksonomicznej. Dlatego też celem badań było wykorzystanie cytometrii przepływowej do identyfikacji i oceny różnicowania genetycznego badanych gatunków wilżyny.

Norwoh Kemokai, podczas badań w Laboratorium Biologii Molekularnej i Cytometrii, Katedry Biotechnologii Rolniczej pod opieką naukową dr inż. Iwony Jędrzejczyk, poznała zasady pracy z cytometrem przepływowym, nauczyła się, w jaki sposób przygotować materiał roślinny do analizy, jak zinterpretować otrzymane wyniki. Zapoznała się również z innymi możliwościami wykorzystania cytometrii przepływowej w badaniach roślin, tj. analiza ploidalności i endoreduplikacji. Ponadto miała możliwość uczestniczenia w pracach związanych z izolacją genomowego DNA oraz elektroforezą DNA w żelu agarozowym. To już trzeci sukces dr inż. Iwony Jędrzejczyk, ponieważ od 3 lat studenci, którzy realizują u niej badania, otrzymują nagrody podczas Annual Philadelphia AMP Research Symposium and Mentoring Conference w Philadelphii.

Projekt realizowany przez Erykah Leno (trzecie miejsce – Life and Biological Science) realizowany był w Katedrze Biotechnologii i Genetyki Zwierząt, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt pod kuratelą dr Anny Sławińskiej i dr Marii Siwek. Jego celem było określenie wpływu dodatku do paszy preparatu EM Bokashi, zawierającego korzystne mikroorganizmy na organizm gospodarza, w tym przypadku była to trzoda chlewna. Ocena dokonywana była na podstawie zmian w poziomie ekspresji wybranych genów w śluzówce jelit. Kolejne pytania badawcze dotyczyło sprawdzenia czy efekt oddziaływania dodatku mikroorganizmów jest uzależniony od paszy stosowanej w żywieniu.

Aysiah Stamper otrzymała wyróżnienie honorowe w dziedzinie Physical Sciences. Badania prowadzone były wraz z dwiema innymi studentkami pod opieką dr. Stanislawa Junga. Grupa naukowa oceniała pod kątem klinicznym rękawicę do hartowania poamputacyjnego kikuta oraz urządzenie do rehabilitacji stawu promieniowo-nadgarstkowego po leczeniu operacyjnym czy zachowawczym.

Ta owocna dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Delaware State University będzie w przyszłym roku kontynuowana.

Nie rozmawiajmy o błędach

Wywiad z gościem specjalnym, prof. Jerzym Baralczykiem w dniu Inauguracji roku akademickiego 2018/2019, który wygłosił wykład inauguracyjny o tym, jak mówić i pisać, przeprowadziła Ewa Lewandowska.

Dr inż. Franciszek Bromberek Doktorem Honorowym Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim na Ukrainie

27 września podczas uroczystego posiedzenia Senatu dr inż. Franciszek Bromberek otrzymał tytuł Doktora Honorowego Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim.

 

Spotkanie Rektorów Szkół Polskich oraz środowiska akademickiego

JM Rektor UTP - Tomasz Topoliński - wziął udział w spotkaniu Rektorów Szkół Polskich oraz środowiska akademickiego.

Spotkanie z prof. Piotrem Moncarzem z Uniwersytetu Stanforda

9 października br. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbędzie się spotkanie z profesorem Piotrem Moncarzem z Uniwersytetu Stanforda, który wygłosi wykład i przeprowadzi warsztaty pt. „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej. Dolina Krzemowa a Polska. Co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?”.

 

Orientation Week 2018

1 października 2018 roku na Uniwersytecie Technologiczno–Przyrodniczym w Bydgoszczy rusza kolejny semestr dla studentów zagranicznych. Dział Współpracy Międzynarodowej zrekrutował 165 studentów w ramach programu Erasmus+ oraz 40 nowych studentów z zagranicy na pełne studia.

 

Synteza Sztuk Chmielnicki 2018

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Miasta Bydgoszczy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego Dział Współpracy Międzynarodowej wspólnie z Zakładem Wzornictwa UTP realizuje projekt „Synteza Sztuk Chmielnicki 2018”.

Studenci UTP zaprojektowali GOK w Osielsku

„Nowe oblicze Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku” to tytuł wystawy, która przedstawiała najlepsze prace studentów kierunku Architektura WBAiIŚ dotyczące przebudowy tego obiektu.

Erasmus+ Staff Week 2018 na UTP

10 września 2018 roku rozpocznie się międzynarodowy tydzień spotkań pracowników uczelni z całego świata, działających w ramach Programu Erasmus+

Nowa inwestycja UTP. Nowoczesny design dla nauki

Działania, mające na celu doprowadzenie do wybudowania nowego obiektu dydaktycznego w fordońskim kampusie, nabierają tempa.

Konstytucja dla nauki

Ustawa 2.0 jest wyczekiwana przez środowisko uczelni wyższych z dużą nadzieją ale też i niepokojem. Dlatego spotkania z przedstawicielami rządu i wymiana poglądów są zawsze cennymi doświadczeniami.

Ostatni w semestrze zimowym zjazd Uniwersytetu Dziecięcego. To był rok pełen wrażeń.

Kolejny, dziewiąty już rok działalności zakończył Uniwersytet Dziecięcy UTP. Tradycyjnie było to wyzwanie, bo jak zaciekawić 500 milusińskich?...

Letnia szkoła kreatywności - zakończenie kolonii na UTP

Była radość przy odbieraniu dyplomów i łzy podczas rozstania. Uczestnicy kolonii wrócili do swoich domów pełni wrażeń.

Kolonie na UTP czyli „Letnia szkoła kreatywności”

Ponad 40 uczniów szkół regionu bierze udział w koloniach „Mali odkrywcy na tropie nauki” organizowanych po raz pierwszy na naszym uniwersytecie.

XXXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Wyższych w Wędkarstwie Spławikowym

Reprezentacja Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w dniach 29-30.06.2018 roku wzięła udział w XXXVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Wyższych w Wędkarstwie Spławikowym organizowanych przez Politechnikę Koszalińską.

Prorektorzy szkół wyższych o Ustawie 2.0

Debata nad przyszłością polskiej nauki i szkolnictwa wyższego była tematem XXVI Konferencja Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych.

X Zawody Strzeleckie o Puchar Dziekana Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP

16 czerwca 2018 roku na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy odbyły się dziesiąte zawody strzeleckie dla studentów, pracowników, absolwentów oraz przyjaciół Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Imprezę po raz kolejny zorganizowało Studenckie Naukowe Koło Łowieckie „HUBERTUS” przy współpracy z Pracownią Morfologii Zwierząt i Łowiectwa.

XXVI Konferencja Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych w Polsce

Przyszłość polskiej nauki i szkolnictwa wyższego - tematem krajowej debaty Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych. Konferencja, której gospodarzem jest UTP w Bydgoszczy, odbędzie się w dniach 21-23 czerwca

Święto Uczelni 2018

Święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego już za nami. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z jego obchodów.

O konstytucji dla nauki na UTP w Bydgoszczy

Dwa dni obradowali przedstawiciele największych publicznych wyższych szkół technicznych, którzy przyjechali na II Konferencję Prorektorów ds. Ogólnych, Organizacji i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym.

 

Prorektorzy uczelni technicznych o ustawie 2.0 na UTP w Bydgoszczy

O Ustawie 2.0, innowacyjności, transferze technologii, patentach, wzorach użytkowych i przemysłowych rozmawiać będą prorektorzy publicznych wyższych szkół technicznych w Polsce.

Przedłużenie godzin otwarcia Biblioteki Głównej UTP

"Każda minuta na wagę złota" ... szczególnie przed sesją.

Rejestracja internetowa do Domów Studenta już trwa

Informujemy, że  4 czerwca ruszyła rejestracja internetowa do Domów Studenta na r. a. 2018/2019.

Nowe obowiązki informacyjne - RODO

 

II Otwarty Bieg UKW MILA KAZIMIERZOWSKA

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w II Otwartym Biegu UKW MILA KAZIMIERZOWSKA im. Janka Zmudzinskiego.

V Wędkowanie Rodzinne

Wyprzedzając program obchodów Święta Uczelni 19 maja 2018 roku w urokliwym miejscu nad Zalewem Koronowskim tj. Sokole Kuźnica odbyło się V Wędkowanie Rodzinne dla naszych pracowników i ich rodzin.

Godziny rektorskie podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki 2018!

Apel środowiska akademickiego w sprawie systemowego wzrostu finasowania szkolnictwa wyższego i nauki z budżetu państwa

Juwenalia Bydgoskie 2018

Zapraszamy serdecznie na Juwenalia Bydgoskie 2018!

Wielki sportowy sukces studentek UTP

Karolina Wojtaszek - studentka Wzornictwa, Emilia Płaczek - studentka Architektury wnętrz, Anna Złotnicka - studentka Inżynierii biomedycznej zdobyły drużynowo V-ce Mistrzostwo Polski na Akademickich Mistrzostwach w Katowicach we wspinaczce sportowej.

Sukces studentów UTP w olimpiadzie językowej

Dwaj studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - Jakub Obszański – student kierunku Budownictwo na WBAiIŚ oraz Jakub Niedziałkowski – student kierunku Informatyka Stosowana na WTIiE
zakwalifikowali się do finału Olimpiady Języka Angielskiego dla studentów uczelni technicznych, organizowanej przez Politechnikę Poznańską.

"Bajkowa Bydgoszcz" szuka wolontariuszy!

Zostań wolontariuszem podczas tegorocznej edycji Bajkowej Bydgoszczy.

"Sekretne życie zwierząt" - konkurs fotograficzny

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Sekretne życie zwierząt" organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe "Hobbyści Zwierząt Amatorskich".

Medal Kazimierza Wielkiego dla prof. Bielińskiego

19 kwietnia 2018 roku w ramach obchodów 672. urodzin miasta Bydgoszczy w Ratuszu wręczono Medale Kazimierza Wielkiego.

 

30 milionów na inwestycję UTP

17 kwietnia 2018 roku wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin oraz rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy - prof. Tomasz Topoliński podpisali umowę o przekazanie przez ministerstwo dotacji w kwocie 30 milionów złotych na budowę nowego budynku dydaktycznego UTP. 

 

Konkurs Piosenki Tłumaczonej

Studium Języków Obcych UTP zaprasza na Konkurs Piosenki Tłumaczonej. Konkurs jest skierowany do wszystkich studentów. Odbędzie się 17 maja o godzinie 12.00 na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej na ulicy Seminaryjnej 3.

V Międzynarodowy Turniej Kameralny

Serdecznie zapraszamy na V Międzynarodowy Turniej Kameralny w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w dniach 18–22 kwietnia 2018.

Uroczysty Senat

18 kwietnia 2018 roku zapraszamy na Uroczysty Senat w ramach obchodów 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego.

"Noc w bibliotece" 2018

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

XV Jubileuszowe Targi Pracy i Kariery 2018

Targi Pracy i Kariery już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Dźwięki roślin i obrazy z fal mózgowych

Zapraszamy do odsłuchania audycji radia PiK, w której Piotr Grygor, wykładowca Wzornictwa UTP, mówił o procesach życiowych roślin przetłumaczonych na dźwięk i grafikach wykonanych przy pomocy fal mózgowych.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 

Nadanie godności doktora Honoris Causa dla prof. dr. hab. inż. Stanisława Kalembasy - fotorelacja

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z uroczystości.

Prof. dr hab. inż. Dariusz Piesik

Z przyjemnością informujemy, że 29 stycznia 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał dr. hab. inż. Dariuszowi Piesikowi tytuł naukowy profesora nauk rolniczych.

Pomoc dla pani Aliny

Zachęcamy do licytacji prac, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie Aliny Kuczkowskiej-Krukowskiej.

 

Bezpłatne szkolenia "Inkubator Innowacyjności Plus"

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (Lider) i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Konsorcjant) w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności Plus” jako konsorcjum zaplanowały cykl bezpłatnych szkoleń teoretyczno-praktycznych, których wartość w projekcie w latach 2017-2018 wynosi ponad osiemdziesiąt jeden tysięcy złotych brutto. Zachęcamy wszystkich pracowników naukowych zainteresowanych komercjalizacją swoich wyników badań naukowych, doktorantów, studentów i przedstawicieli przedsiębiorców współpracujących z obiema uczelniami do uczestnictwa w tych szkoleniach.

 

Chór UTP w projekcie "Partytura Na Głosy Zwierzęce No 6"

Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy pod dyrekcją Agnieszki Sowy wziął udział w ciekawym projekcie Partytura Na Głosy Zwierzęce N°VI. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat.

 

Srebro dla Chóru Akademickiego UTP

W dniach od 9 do 11 marca odbył się w Gdańsku VII Międzynarodowy Konkurs Chóralny.

Wojewódzki Zespół Ekspercki ds. Oceny Stanu Zanieczyszczeń Środowiska z udziałem dr. Sławomira Żaka.

Miło jest nam poinformować, że dr Sławomir Żak z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP został powołany do Wojewódzkim Zespołu Eksperckiego ds. Oceny Stanu Zanieczyszczeń Środowiska.

 

Rozstrzygnięcie konkursu krasomówczego

W sobotę 10 marca 2018 w siedzibie Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii odbył się regionalny etap konkursu krasomówczego pod hasłem: The best way to predict the future is to invent it.

“The best way to predict the future is to invent it” - konkurs krasomówczy na UTP

„Chcesz poznać przyszłość – stwórz ją” - pod tym hasłem organizowany jest konkurs krasomówczy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a następnie dla studentów – w ramach Festiwalu Nauki.

Dzień Kobiet

W imieniu Rektora UTP prof. dr. hab. inż. Tomasza Topolińskiego oraz męskiej części kierownictwa Uniwersytetu Techonologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy z okazji Dnia Kobiet wszystkim studentkom i pracownicom życzymy wszystkiego najlepszego!

Webinar Opieka Medyczna bez wychodzenia z domu - Telemedycyna

Zapraszamy na Webinar Opieka Medyczna bez wychodzenia z domu - Telemedycyna, prowadzone przez pana Sławomira Kmaka - Managera ds. rozwoju produktu w Comarch Healthcare i konsultanta ds. zdalnej opieki zdrowotnej.

Koncert A.Vivaldi z życzeniami dla Pań. 4 Pory Roku

Serdecznie zapraszamy na Koncert Orkiestry Kameralnej Accademia dell\'Arco – A.Vivaldi z życzeniami dla Pań, organizowany przez Zakład Wzornictwa UTP, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, który odbędzie się 8.03.2017 o godzinie 18.00 w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 (Hala Pomp) w Bydgoszczy. W programie 4 Pory Roku. Wstęp wolny.

Zmarł prof. dr hab. Józef Słomiński

Prof. dr hab. Józef Słomiński w latach 1967-1971 był rektorem Wyższej Szkoły Inżynierskiej.

Charytatywny Maraton Zumby dla Aliny

24 lutego 2018 roku w godzinach 15.00-18.00 (ul. Sportowa 2) odbędzie się Charytatywny Maraton Zumby dla Aliny. W hali sportowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ośmiu instruktorów zumby poprowadzi osiem grup tanecznych.

Chór Akademicki UTP na UMK

Mamy przyjemność zaprosić na koncert organizowany z okazji Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, podczas którego wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy przygotowany przez Agnieszkę Sowę.

Wykład Rafaela Churawskiego

Serdecznie zapraszamy na wykład Rafaela Churawskiego pt. "Praca i biznes w Niemczech – jak założyć i prowadzić własną firmę. Co musisz wiedzieć by nie przegrać na starcie."

Nagroda w konkursie plastycznym dla studenta UTP

Miło nam poinformować, że studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy z sukcesami realizują również swoje pozanaukowe pasje. Student I roku Wydziału Zarządzania UTP - Wojciech Wojtala - zdobył nagrodę w kategorii Rzeźba & Relief w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Spójrz okiem artysty - Salwador Dali 2018".

Obchody 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy świętuje 250. rocznicę urodzin jednego ze swoich patronów - Jędrzeja Śniadeckiego. Cykl całorocznych wydarzeń związanych z naszym świętem rozpocznie 2 marca 2018 roku wykład dr Emilii Marii Iwaszkiewicz, a także projekcja filmu "Jędrzej Śniadecki" w reżyserii Emilii Sadowskiej.

 

Granty dla studentów UTP

Znamy już zdobywców grantów II. edycji programu grantowego Pasjopolis Master, którego celem jest wspieranie ambitnych studentów w rozwoju ich pasji, pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności. Granty w wysokości 5 tys. złotych trafią do 9 osób, które przekonały Komisję Grantową, że to właśnie ich projekty warte są wsparcia.

Rejestracja imprez na BFN 2018

Wszystkich naukowców, studentów, doktorantów, koła naukowe oraz partnerów zapraszamy do zgłaszania imprez na Bydgoski Festiwal Nauki 2018! Tegoroczny Festiwal będzie się odbywał w dniach 23-27 maja 2018 r.

Jubileusz 50-lecia WBAiIŚ

Zapraszamy do galerii zdjęć

Prof. Marek Adamski nominowany do tytułu "Osobowość Roku 2017"

Z radością informujemy, że prof. Marek Adamski - dziekan Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt - został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2017 w kategorii "Biznes" plebiscytu Gazety Pomorskiej za działania na rzecz rozwoju kadry i jednostki dydaktycznej, poprzez aktywizację szkoleniową studentów i wzmacnianie kadr zootechnicznych w regionie. Zachęcamy do oddawania głosów na www.pomorska.pl/osobowosc2017

 

Wykład Dariusza Kulmy podczas Drzwi Otwartych 2018

Już jutro, 1 lutego 2018 roku o godzinie 10:00 w Auditorium Novum, w ramach Drzwi Otwartych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym wykład  "Łatwiej, lepiej, skuteczniej - jak zdać maturę z matematyki?" wygłosi pan Dariusz Kulma.

 

Posiedzenie Komisji Edukacji i Nauki Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Na wniosek prof. Macieja Świątkowskiego 29 stycznia 2018 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji i Nauki Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

250. rocznica urodzin patrona UTP

W tym roku obchodzimy 250. rocznicę urodzin Jędrzeja Śniadeckiego - jednego z patronów UTP. W najbliższą niedzielę rozpoczną się uroczyste obchody, w które zaangażowany jest również Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Więcej informacji tutaj.

1% dla Fundacji "Wiatrak"

W imieniu Fundacji "Wiatrak" zachęcamy do przekazania 1% podatku. Zgromadzone środki pomogą m.in. rozwijać talenty dzieci i młodzieży, wspierać osoby w trudnych sytuacjach życiowych, uaktywniać seniorów oraz rozwijać wolontariat. 

 

Szkolenie dotyczące programu Horyzont 2020

30 stycznia br. w godz. 11.00 do 14.00 odbyło się szkolenie pt. „Współpraca z Ameryką, Azją... i Europą, czyli jak przygotować konkurencyjny wniosek projektowy na wymianę kadry naukowej RISE w programie Horyzont 2020”.

 

Wykład prof. Omelyana Plakhtyna

25 stycznia 2018 roku zapraszamy na otwarte seminarium naukowe, podczas którego prof. dr hab. inż. Omelyan Plakhtyna wygłosi referat pt. "Równania obwodów elektrycznych w wirujących ortogonalnych układach współrzędnych i ich zastosowanie".

 

Śp. Józef Kałużny

Konsorcjum UTP i UKW zaprasza na IV Panelowe Spotkanie Ekspertów

Konsorcjum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w ramach projektu Inkubator Innowacyjności+ zapraszają na Czwarte Panelowe Spotkanie Ekspertów, które odbędzie się 17 stycznia 2018 r. w godzinach 10:00-14:00 w bud. Regionalnego Centrum Innowacyjności - Sala C8, Al. prof. S. Kaliskiego 7.

 

Wykład otwarty dr Agnieszki Kwiatkowskiej

15.01.2018 roku o godzinie 9:00 odbędzie się Otwarty Wykład Akademicki z zakresu inżynierii biomedycznej.  Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Kwiatkowska, autorka oprogramowania i wdrożenia systemu komunikacji z pacjentem po wylewie/udarze za pomocą techniki informatycznej.

Bal Uniwersytecki 2018

 

Publish modules to the "offcanvs" position.