EN

Doskonalenie procesów transferu i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych między nauką a gospodarką

Nr umowy o dofinansowanie:
NdS-II/SP/0235/2024/01
Nazwa programu:
Nauka dla społeczeństwa II
Wartość projektu:
Okres realizacji:
11.03.2024 - 11.09.2026
Kierownik projektu:
dr hab. Iwona Posadzińska, prof. PBŚ
Cel projektu:

Opis projektu:

Projekt odnosi się do przedmiotu programu, jakim jest wsparcie uczelni - Politechniki Bydgoskiej na rzecz upowszechniania nauki w zakresie budowania współpracy między uczelnią i działającym w jej strukturze Centrum Transferu Technologii a podmiotami społecznymi i gospodarczymi.
Celem projektu jest identyfikacja i przeprojektowanie procesów współpracy Politechniki Bydgoskiej z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a szczególnie - określenie uwarunkowań wzrostu aktywności i konkurencyjności sektora nauki, zwiększenie liczby przedsiębiorstw działających w oparciu o innowacyjne rozwiązania wygenerowane w procesie współpracy uczelni z gospodarką, stymulowanie rozwoju proinnowacyjnych rozwiązań, benchmarking dobrych praktyk transferu i komercjalizacji innowacji, opracowanie założeń i uruchomienie obserwatorium procesów innowacyjnych. Dla realizacji przyjętych celów założono przeprowadzenie badań ilościowych - badania ankietowe przedsiębiorstw w regionie kujawsko-pomorskim oraz Centrów Transferu technologii, a także jakościowe – wywiady pogłębione dla identyfikacji najlepszych praktyk stosowanych przez CTT oraz panel ekspercki. Ważnym zadaniem projektu będzie przygotowanie założeń i uruchomienie interaktywnej platformy - Obserwatorium Procesów Innowacyjnych.

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Nauka dla Społeczeństwa II"