Masz chęci podnieść swoje kwalifikacje? Jesteś zainteresowany podjęciem stażu, bądź praktyk? Chcesz wiedzieć jakie oczekiwania mają pracodawcy? Jeśli odpowiedziałeś chociaż raz TAK, to w takim razie zapraszamy Cię na DROGOWSKAZY KARIERY!

Mały krok dla Ciebie - wielki dla twojej kariery

Zdefiniowanie przejrzystych celów zawodowych oraz życiowych jest szczególnie ważne dla rozwoju osobistego. Dzięki nim przecież w świadomy sposób motywujemy się do działania, a po ich osiągnięciu odczuwamy ogromną satysfakcję i pewniej sięgamy po coraz trudniejsze wyzwania. Ludzie sukcesu w umiejętny i zdecydowany sposób potrafią sprecyzować własne potrzeby i ambicje. Problem pojawia się w momencie, w którym nie potrafimy jasno określić co chcemy osiągnąć.

Rzymski filozof Seneka, mówił: "Jeśli ktoś nie wie, do którego portu płynie - żaden wiatr nie jest dobry".  Wielu studentów już teraz zastanawia się nad swoją przyszłością zawodową. Każdy z nich zapewne chciałby, aby wybór o miejscu pracy był świadomą decyzją, a nie tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności.  Dla wszystkich niezdecydowanych i szukających inspiracji cennym wydarzeniem powinny być Drogowskazy Kariery.

W bieżącym roku odbędzie się IX edycja Drogowskazów Kariery. Tegoroczna odsłona projektu na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy zaplanowana została na dni od 5 do 7 kwietnia. Średnia liczba osób, do jakich docieramy to około 500 tysięcy studentów w całym kraju. W poprzedniej edycji projektu wzięło udział w warsztatach 2600 studentów z całej Polski. Jak więc widać zainteresowanie projektem jest duże, nie tylko w czasie finału, ale również we wczesnych etapach przygotowań.

Projekt ten, organizowany przez NZS, polega na dostarczeniu szczegółowych informacji dotyczących aktualnych trendów na rynku pracy , a także wymagań jakie stawiają pracodawcy wobec potencjalnych pracowników. Naszym celem jest również prezentacja różnorodnych możliwości rozwoju zawodowego, które można poznać w wyniku uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z danej branży. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy szereg wiodących firm oraz renomowanych instytucji działających w woj. kujawsko-pomorskim.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Pana Rafała Bruskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Pana Mikołaja Bogdanowicza oraz Rektora, Pana prof. dr hab. inż. Antoniego Bukaluka co dodatkowo podnosi jego rangę w środowisku lokalnym.

Drogowskazy Kariery są również źródłem wielu cennych wskazówek dla każdego, kto stoi przed wyborem ścieżki rozwoju zawodowego. Już sama konfrontacja z potencjalnym pracodawcą jest pozytywnym bodźcem, który odpowiednio wykorzystany potrafi ukierunkować dalszą karierę. Już dzisiaj zarezerwuj sobie czas na to wydarzenie! Aby wziąć udział w projekcie należy zapisać się na dany warsztat. Aplikacje będą prowadzone poprzez stronę internetową: www.drogowskazykariery.pl/ w zakładce "ZAPISY". Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zgłoszeniowego na podany wcześniej e-mail przyjdzie potwierdzenie zapisania się na dany warsztat. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach DK są DARMOWE! Studenci biorący udział w warsztatach, po wcześniejszych zapisach, uzyskają zwolnienia z zajęć akademickich w danym dniu. Harmonogram Drogowskazów Kariery, tematykę poszczególnych wystąpień, czas rozpoczęcia rejestracji oraz wszelkie szczegóły dotyczące projektu będą pojawiać się na bieżąco na oficjalnym fanpagu NZS UTP.

Serdecznie zapraszam!

Hanna Wojciechowska
Koordynator Regionalny Drogowskazów Kariery

Newsletter