12 października 2017 roku o godzinie 10:00 w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Wydarzenie uświetni m.in. wystąpienie Jarosława Gowina - wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a także wykład prof. Wojciecha Maksymowicza.

26 września o godz. 17:00 w Galerii Innowacji UTP w Regionalnym Centrum Innowacyjności zostanie otwarta wystawa „Źródła - wpływy, dopływy – ujścia”, która jest efektem projektu integracji międzypokoleniowej przez sztukę.

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy w tym roku świętuje jubileusz 45-lecia istnienia. Zapraszamy do obejrzenia materiału o wydziale i wydarzeniach w ramach jubileuszu - między innymi z odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci prof. dr hab. Jana Mikołajczaka.

W dniach 19-20 września 2017 roku Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - wziął udział w Narodowym Kongresie Nauki odbywającym się w Krakowie.

Od roku akademickiego 2016/2017 Dział Współpracy Międzynarodowej realizuje Projekt Erasmus+ z Partner Country. Na podstawie złożonego projektu nasz Uniwersytet otrzymał dofinansowanie na realizację mobilności studentów i pracowników pomiędzy UTP a uczelniami z Azerbejdżanu, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Uczelnia otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miasta Bydgoszczy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na realizację projektu „Synteza Sztuk Chmielnicki 2017”.

W tym roku Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt obchodzi 45-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zaplanowano uroczyste zakończenie Jubileuszu 45-lecia, które uświetni Zjazd Absolwentów.

Z przyjemnością informujemy, że Chór Akademicki pod dyrekcją Agnieszki Sowy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zdobył srebrny medal w Hiszpanii. Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: