W minionym roku akademickim Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, a szczególnie pracownicy Zakładu Inżynierii Biomedycznej - mgr inż. Sandra Śmigiel, wspierali proces edukacji z obszaru pierwszej pomocy wśród przedszkolaków STEP Przedszkole nr 1 w Bydgoszczy.

Mamy przyjemność poinformować, że studenci naszej uczelni zdobyli najwyższe miejsca w konkursie na najlepsze prace dyplomowe 2017 r., który został rozstrzygnięty 21 września 2018 r.

22-28.10.2018 roku przypada tegoroczny Tydzień Otwartego Dostępu (Tydzień Otwartej Nauki, Open Access Week, OAW).

16 października odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu badawczego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym
w Bydgoszczy.

Społeczność akademicka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy z głębokim smutkiem wspomina tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 15 października 2015 roku.

21.10.2018 roku o godzinie 18.30 zapraszamy na Ogólnobydgoską Inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy przy ul. Bołtucia 5.

18 października w godzinach 10:00-13:00 zapraszamy na uczelniane Dni Piły, które odbędą się na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP.

16 października 2018 roku o godzinie 12.00 odbędzie się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu badawczego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

W dniu 11.10.br. z inicjatywy Prorektora ds. Nauki, dr. hab. inż. Stanisława Mrozińskiego, prof. UTP, w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyło się kolejne szkolenie przeznaczone dla pracowników obecnych i przyszłych laboratoriów akredytowanych.

9 października br. w Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego odbyło się spotkanie z profesorem Piotrem Moncarzem z Uniwersytetu Stanforda, który wygłosił wykład i przeprowadził warsztaty pt.

„Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej. Dolina Krzemowa a Polska. Co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?”.