Z przyjemnością informujemy o nowych kierunkach studiów oferowanych przez naszą uczelnię w roku akademickim 2018/2019.

17 kwietnia 2018 roku wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin oraz rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy - prof. Tomasz Topoliński podpisali umowę o przekazanie przez ministerstwo dotacji w kwocie 30 milionów złotych na budowę nowego budynku dydaktycznego UTP.

18 kwietnia 2018 roku zapraszamy na Uroczysty Senat w ramach obchodów 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego.

Wraz z prorektorem ds. współpracy z otoczeniem prof. dr. hab. inż. Adamem Podhoreckim mamy zaszczyt zaprosić na I Konferencję Naukowo-Techniczną "Architektura Militarna" Bydgoszcz 2018, która odbędzie się 24 kwietnia w Auditorium Novum UTP, Al. prof. S. Kaliskiego 7.

Targi Pracy i Kariery już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Mamy zaszczyt zaprosić społeczność akademicką na uroczyste posiedzenie Senatu UTP poświęcone nadaniu godności Doktora Honoris Causa panu prof. dr. hab. inż. Stanisławowi Kalembasie, wybitnemu polskiemu uczonemu, zajmującemu się szeroko rozumianymi problemami współczesnej chemii rolnej i gleboznawstwa, nakierowanymi na obieg pierwiastków i substancji organicznej w środowisku rolniczym i przyrodniczym. Uroczystość odbędzie się 11 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Auditorium Novum UTP przy Alei prof. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Jędrzejem Śniadeckim 21 kwietnia 2018 roku podczas ... Nocy w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy na V Międzynarodowy Turniej Kameralny w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w dniach 18–22 kwietnia 2018.

12 kwietnia 2018 roku odbył się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych (studia I stopnia) z Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz zielarstwo i fitoterapia (studia I stopnia) z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii to jedyne w regionie kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością".