27 września podczas uroczystego posiedzenia Senatu dr inż. Franciszek Bromberek otrzymał tytuł Doktora Honorowego Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim.

Dr inż. Franciszek Bromberek urodził się w 1955 r. w Żninie. Studia ukończył w 1980 w Instytucie Technologii i Eksploatacji Maszyn Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. W 1994 otrzymał stopień dr. nauk technicznych na Politechnice Poznańskiej. Od lat roku 1980 zawodowo związany z obecnym Wydziałem Inżynierii Mechanicznej. Na UTP pełnił wiele ważnych funkcji m.in. kierownika Zakładu Wzornictwa. Był twórcą powstania Muzeum Techniki i Wzornictwa na UTP. Obecnie jest kierownikiem Biura Rektora i rzecznikiem prasowym . W 2013 roku zainicjował współpracę z Katedrą Designu Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim. Jej efektem jest choćby Festiwal Synteza Sztuk, realizowany także na Ukrainie. Dr inż. Franciszek Bromberek organizował również wsparcia dla Szkoły w Szepietówce oraz Centrum Ukraińsko-Polskiego w Chmielnickim. Wspiera Centrum Ukraińsko-Polskie oraz szkoły w Chmielnickim w zakresie wyposażenia bibliotek w książki w języku polskim i podręczniki do nauki polskiego.

Za swoje zaangażowanie został wyróżniony m.in. dyplomami Mera Miasta Chmielnicki, Przewodniczącego Rady Obwody Chmielnickiego. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Gratulujemy!