W dniu 11.10.br. z inicjatywy Prorektora ds. Nauki, dr. hab. inż. Stanisława Mrozińskiego, prof. UTP, w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyło się kolejne szkolenie przeznaczone dla pracowników obecnych i przyszłych laboratoriów akredytowanych.

Prowadzącym szkolenie był mgr inż. Ryszard Malesa – wieloletni pracownik Polskiego Centrum Akredytacji, były Kierownik Działu Akredytacji Laboratoriów Wzorcujących, czynny auditor, a obecnie pracownik Wojskowego Centrum Metrologii.

Szkolenie było okazją do zapoznania się z nowym wydaniem normy, której polską wersję opublikowano w bieżącym tygodniu. Prowadzący przedstawił zebranym zawartość normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018 oraz zasadnicze zmiany w stosunku do poprzedniego wydania z 2005 roku. Szeroko omówił nowe zagadnienia, takie jak ocena ryzyka i podejście procesowe, przy okazji dzieląc się wieloma wskazówkami dotyczącymi praktycznych aspektów wdrażania znowelizowanych wymagań.

W szkoleniu wzięło udział 40 przedstawicieli laboratoriów funkcjonujących w UTP zainteresowanych tematyką akredytacji.

szkolenie iso 1 szkolenie iso 1 szkolenie iso 1 szkolenie iso 1 szkolenie iso 1 szkolenie iso 1 szkolenie iso 1 szkolenie iso 1