W dniu wczorajszym (19.01.2017) odbyły się na naszej uczelni Drzwi Otwarte. Cieszyły się bardzo dużą frekwencją i zainteresowaniem, gościliśmy w naszych murach ponad 600 uczniów z Bydgoszczy i okolic. Chcemy serdecznie podziękować przybyłym i biorącym udział w naszej akcji promocyjnej, a szczególnie wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

24 stycznia 2017 roku wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wykład "Joga, medytacja i techniki oddechowe jako narzędzia eliminowania stresu, podnoszenia efektywności oraz rozwoju inteligencji emocjonalnej", który wygłosi światowej sławy specjalista - Swami Jaataveda.

Szczegóły spotkania dostępne na plakacie poniżej.

25 stycznia 2017 roku w godzinach 10.00-14.00 wolontariusze działający w ramach organizacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Poland przeprowadzać będą na terenie naszej uczelni (budynek 2.1) edukację z zakresu zdrowia reprodukcyjnego, a konkretnie z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy. Akcja zorganizowana jest przez wzgląd na bardzo znany projekt – „Pink Lips” – mający na celu propagowanie wiedzy na temat raka, zwłaszcza RSM, jak również wyrażanie wsparcia dla kobiet, które już z tą chorobą się zmagają. Jednym ze sposobów okazania solidarności i jedności z chorymi podczas tej akcji jest zachęcanie do malowania ust na różowo.

W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy obecni wolontariusze, także studenci medycyny, odpowiedzą na wiele pytań dotyczących różnorakich zagrożeń zdrowia występujących w społeczeństwie, a także przedstawią metody jak z nimi walczyć, ułatwiając tym samym dostęp do medycyny tym, którzy nie mają z nią do czynienia na co dzień.

Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o zagadnienia związane z RSM i wieloma innymi chorobami serdecznie zapraszamy.

piink lips

Zachęcamy do lektury najnowszego artykułu prof. dr hab. inż. Romana Łyszczarza „Łąkarska Mapa Drogowa hodowcy bydła na nowy rok 2017”, który został opublikowany na łamach kwartalnika „Bydło mięsne”. Wybitny specjalista w swojej dziedzinie, powołany niedawno w skład Krajowej Rady Hodowlanej Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego (LINK), prezentuje w nim zagadnienia związane z łąkarstwem i jego wpływem na chów bydła.

Pragniemy poinformować, że Zarząd Główny Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej powołał Komitety Okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. W skład kujawsko-pomorskiego komitetu wchodzi troje pracowników naukowych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego: dziekan Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki  dr hab. inż. Jan Mućko - profesor nadzw. UTP,  dr inż. Maria Derecka, a także dr inż. Marcin Drechny.

Zapraszamy na Uniwersytecki Koncert Noworoczny 2017. Szczegóły na plakacie:

9 stycznia 2017 r., o godz. 10:00 w Domu Studenta F1 odbędą się warsztaty pt. "Walka ze stresem", podczas których będzie można poznać techniki przydatne każdemu z nas w codziennym życiu i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z Collegium Medicum UMK, pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Aleksandra Araszkiewicza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów UTP

Miło jest nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz został powołany w skład Krajowej Rady Hodowlanej Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego jako konsultant w zakresie produkcji pasz objętościowych na trwałych i polowych użytkach zielonych, metod ich renowacji i podwyższania potencjału produkcyjnego. Radzie przewodniczy JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk.

Serdecznie gratulujemy!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uniwersytet Dziecięcy UTP otrzymał dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”, otrzymując całą wnioskowaną kwotę. Podczas pierwszej edycji UMO do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło ponad 200 wniosków. Nasz projekt znalazł się w grupie 65 nagrodzonych!

Celem Uniwersytetu Dziecięcego UTP jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat, w tym:

- rozbudzanie ich ciekawości poznawczej;

- stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;

- inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;

- propagowanie kultury innowacyjności;

- zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;

- integracja lokalnej społeczności ze środowiskiem uczelni.

Projekt "Uniwersytet Dziecięcy UTP" realizowany będzie w okresie semestru letniego (od lutego do czerwca) 2017 r. i obejmować będzie 22 cykliczne zajęcia edukacyjne (12 wykładów dla dzieci, 6 wykładów dla rodziców, 4 warsztaty kreatywne oraz zwiedzanie laboratoriów UTP).

Więcej o projekcie:

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: