23 marca br. w siedzibie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik oraz Rektor UTP Pan prof. Tomasz Topoliński podpisali umowę ramową o współpracy.

O tym, z czego zrobione są: kubek, nakrętka czy wiadro. Co jest zdrowsze: olej czy oliwa? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się na warsztatach, pokazach i ćwiczeniach Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej podczas Drzwi Otwartych 30 marca przy ul. Seminaryjnej 3 w Bydgoszczy. Zapraszamy od godz. 10.00.

Wykłady, warsztaty popularnonaukowe, zwiedzanie laboratoriów oraz spotkania z kobietami sukcesu, absolwentkami i studentkami kierunków technicznych – to główne punkty organizowanego po raz pierwszy w Bydgoszczy - „Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn” na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Zapraszamy do rejestrowania imprez na Bydgoski Festiwal Nauki 2017. Żeby to uczynić należy wejść na stronę Festiwalu i wybrać zakładkę “Załóż konto i zgłoś wydarzenie”.

Rektor UTP prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński został zaproszony do udziału w pracach Komitetu Honorowego Obchodów Jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. W skład Komitetu wchodzą również: dr Jarosław Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ks. dr Wiesław Alojzy Mering - Biskup Włocławski, Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, dr Marek Wojtkowski - Prezydent Miasta Włocławka, Krzysztof Kukuski - Przewodniczący Rady Miasta, prof. dr hab. Andrzej Tretyn - Rektor UMK, prof. dr hab. Jacek Woźny - Rektor UKW, prof. zw. dr hab. Jerzy Kaszuba - Rektor Akademii Muzycznej, prof. dr hab. Bogusław Boguszewski, prof. dr hab. Krzysztof A. Kuczyński, prof. dr hab. Tadeusz Dubicki. Z okazji Jubileuszu 15-lecia PWSZ we Włocławku życzymy całej społeczności akademickiej dalszego rozwoju uczelni i wielu sukcesów.

Praca inżynierska Marietty Witczak, studentki Wydziału Zarządzania UTP, została nominowana do nagrody i wyróżniona jako najlepsza praca inżynierska w Polskiej Izbie Opakowań! Promotorem jest Pani dr inż. Małgorzata Gotowska. Gratulujemy serdecznie!

W dniach 1-18 marca 2017 r. rusza rekrutacja na studia II stopnia na rok akademicki 2016/2017 (nabór na semestr letni).

Wyjazdowe posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. działań na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w regionie.

W dniu 16 marca br. na zaproszenie J.M. Rektora UTP prof. dr hab. Tomasza Topolińskiego, na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, odbyło się kolejne robocze posiedzenie zespołu ekspertów ds. działań na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w regionie. W imieniu Rektora, obowiązki gospodarza spotkania pełnił Prorektor ds. Nauki – Pan dr hab. inż. Stanisław Mroziński, prof., nadzw. UTP.

Poszukujemy ASYSTENTA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ!

Jesteś osobą otwartą i chcesz pomagać? To ogłoszenie skierowane jest właśnie do Ciebie. Wystarczy odrobina chęci, empatii, życzliwości, sumienności i obowiązkowości.

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów oraz studentów na wykład otwarty prof. Zuzanny S. Siwy z University of California, Irvine (USA) pt. Transport of ions, molecules and water through nanopores: physical phenomena in biological channels, nanofluidics and rain coats, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w godz. 16.15 - 17.00 na terenie UTP w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności (sala C8).

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące Uniwersytetu UTP wypełnij poniższy formularz: