Zmarł prof. dr hab. Jan Janusz Meller

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 12 listopada 2018 roku odszedł prof. dr hab. Jan Janusz Meller.

Międzynarodowa wymiana doświadczeń w innowacyjności na UTP

Współpraca i wymiana doświadczeń w ramach regionalnych strategii innowacji projektu Emplnno Interreg Baltic Sea region była celem wizyty przedstawicieli Litwy i Finlandii na UTP.

100. rocznica odzyskania niepodległości

Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - reprezentował naszą uczelnię podczas uroczystości obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w naszym regionie.

Sukces studentów z DSU (USA)

Z przyjemnością informujemy, że studenci Delaware State University (USA) zabłysnęli na 20th Annual Philadelphia AMP Research Symposium and Mentoring Conference, która odbyła się 10 listopada 2018r. w Philadelphii.

Spotkanie z vice-konsulem Stanów Zjednoczonych na UTP

6 listopada 2018r. odbyło się spotkanie z Karoliną Orton Vice–Konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Sukces Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP

Zespół dr inż. Magdaleny Dobiszewskiej zdobył zaszczytny tytuł - Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2018 - za rozwiązanie pod nazwą: "Kompozyty cementowe z dodatkiem odpadowego pyłu skalnego".

Targi Pracy Offerty 2018

15 listopada 2018 roku w godzinach 11:00-16:00 w HSW Łuczniczka w Bydgoszczy odbędą się Targi Pracy.

Kobiety w IT

14 listopada 2018 w godzinach 9:00-15:15 w Hotelu City w Bydgoszczy odbędzie się druga edycja konferencji „Kobiety w IT”.

Medale i wyróżnienia dla wynalazków z UTP!

W dniach 1- 4 listopada 2018 już po raz 70. w Norymberdze odbyły się targi iENA 2018.

Studentka UTP wśród stypendystek programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Miło nam poinformować, że studentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego została stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn".

Spotkanie z Konsulem Stanów Zjednoczonych

6 listopada br. o godz. 12.15 w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności sala nr C8 odbędzie się spotkanie z Karoliną Orton Vice–Konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Bieg dla Ignasia

Wraz z Komitetem Społecznym III Mikołajkowego Biegu Charytatywnego oraz Samorządem Uczniowskim III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Bydgoszczy zachęcamy do wzięcia udziału w charytatywnej inicjatywie "Bieg dla Ignasia".

Zakończenie obchodów roku Jędrzeja Śniadeckiego na Litwie

W Litewskiej Akademii Nauk dwudniową Międzynarodową Konferencją Naukową Oxygenalia zakończono obchody 250. rocznicy urodzin wybitnego polskiego naukowca i jednego z patronów naszej uczelni - Jędrzeja Śniadeckiego.

XII Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS2018

Medale dla zespołów naukowych UTP na XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS2018.

Srebro dla Chóru UTP

Miło nam poinformować, że 20 października Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdobył srebro podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego "Ars Liturgica" w Gnieźnie.

UTP w Bydgoszczy Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy został Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018. W imieniu władz rektorskich UTP w Bydgoszczy nagrodę odebrał prorektor ds. współpracy z otoczeniem - prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki.

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe 2017 roku

Mamy przyjemność poinformować, że studenci naszej uczelni zdobyli najwyższe miejsca w konkursie na najlepsze prace dyplomowe 2017 r., który został rozstrzygnięty 21 września 2018 r.

UTP wspiera pierwszą pomoc wśród przedszkolaków

W minionym roku akademickim Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, a szczególnie pracownicy Zakładu Inżynierii Biomedycznej - mgr inż. Sandra Śmigiel, wspierali proces edukacji z obszaru pierwszej pomocy wśród przedszkolaków STEP Przedszkole nr 1 w Bydgoszczy.

Tydzień Otwartej Nauki

22-28.10.2018 roku przypada tegoroczny Tydzień Otwartego Dostępu (Tydzień Otwartej Nauki, Open Access Week, OAW).

Akt erekcyjny pod nową halę wmurowany!

16 października odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu badawczego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym
w Bydgoszczy.

Spotkanie z prof. Piotrem Moncarzem z Uniwersytetu Stanforda

9 października br. w Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego odbyło się spotkanie z profesorem Piotrem Moncarzem z Uniwersytetu Stanforda, który wygłosił wykład i przeprowadził warsztaty pt.

„Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej. Dolina Krzemowa a Polska. Co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?”.

Msza inauguracyjna

Msza inaugurująca rok akademicki 2018/2019 odbyła się 7 października 2018 roku.