logoutp
hr excellence

Śp. dr hab. Józef Misiewicz, prof. UTP

Śp. prof. Marek Tukiendorf

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Rektora Politechniki Opolskiej, prof. Marka Tukiendorfa.

Rekrutacja uzupełniająca - 2. tura

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy prowadzi rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne, pierwszego stopnia (tura 2).

Kolonie na UTP czyli kolejna edycja „Letniej szkoły kreatywności”

Ponad 40 uczniów szkół regionu bierze udział w drugiej edycji kolonii „Mali odkrywcy na tropie nauki” organizowanych na naszym uniwersytecie.

Rekrutacja na studia - ważny komunikat!

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia w UTP (rekrutacja podstawowa - tura 1).

UTP na Twitterze

Od dzisiaj nasza uczelnia jest aktywna na Twitterze.

Summer School

Dział Współpracy Międzynarodowej UTP organizuje Szkołę Letnią dla uczniów sieci szkół średnich Kocaturk Colleges (Kocatürk Okulları) z siedzibą w Turgutlu, zlokalizowanych w Izmirze (Turcja).

Pierwszy nabór wniosków w Programie Edukacja już otwarty

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), pełniąca rolę Operatora Programu Edukacja, zaprasza do składania wniosków w trybie konkursowym. Na realizację działań edukacyjnych można otrzymać grant w wysokości nawet 250 000 euro. To pierwszy z trzech naborów ogłaszanych w ramach Programu Edukacja.

Nominacja profesorska dla prof. Marii Siwek-Gapińskiej

Prof. dr hab. inż. Maria Siwek-Gapińska z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP odebrała z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację profesorską.

Trwa rekrutacja na studia!

Center for International Studies zaprasza cudzoziemców zainteresowanych praktycznymi studiami na UTP.

Rektor UTP w Inspektoracie Sił Zbrojnych

1 lipca 2019 roku dotychczasowy szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. dyw. Dariusz Łukowski przekazał swoje obowiązki gen. bryg. Dariuszowi Ryczkowskiemu.

UTP na targach w Minikowie

29 i 30 czerwca 2019 roku nasza uczelnia wzięła udział w 42. Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie.

Nowy Statut Uniwersytetu

Wdrażając rozwiązania wynikające z wejścia w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce informujemy, że Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego uchwałą 1/430 26 czerwca 2019 roku przyjął nowy Statut dla naszej Uczelni.

Nauka niejedno ma imię

W imieniu Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego serdecznie zapraszamy na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Nauka niejedno ma imię…”, która odbędzie się w Bydgoszczy 29-30 czerwca 2019 roku.

DSU students expand research skills in Poland

W poniedziałek 17 czerwca zorganizowano sympozjum kończące czterotygodniowy pobyt na UTP dziesięciorga studentów z Delaware State University/Dover.

Główny Laur dla chóru UTP

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy podczas IX. Koncertów Maryjnych z Różą przyznało Chórowi UTP Główny Laur.

Nagrody Marszałka dla naukowców UTP

16 czerwca w Toruniu odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Gala VII edycji konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa”

14 czerwca 2019 roku w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie wręczono statuetki „Lider Bezpieczeństwa Państwa”.

Medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla naukowców UTP

Podczas 60-lecia Jubileuszu Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wręczył odznaczenia zasłużonym członkom BTN.

DSU students expand research skills in Poland

17 czerwca odbędzie się  zakończenie czterotygodniowego pobytu 10 studentów z Delaware State University/Dover/USA, którzy przybyli do nas już po raz czwarty.

UTP podpisuje porozumienie z wojewodą

12 czerwca 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z przedstawicielami różnych instytucji podpisał porozumienie dotyczące współpracy przy rozwijaniu aplikacji mobilnej „Pierwsza pomoc w sytuacji zagrożeń”.

UTP w RSW Perspektywy 2019

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy awansował względem ubiegłego roku.

Wyróżnienie dla UTP

Podczas niedawno zakończonych MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW WYNALAZKÓW I INNOWACJI INTARG 2019 nasza uczelnia została wyróżniona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina dyplomem za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w roku 2018.