śp. dr inż. Janina Janas

"Studia z przyszłością" dla WHiBZ

18 marca 2019 roku podczas uroczystej gali organizowanej w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w podwarszawskiej Jabłonnie dwa kierunki kształcenia realizowane na WHiBZ otrzymały certyfikaty „STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ”.

UTP na targach INNOFORM i w projekcie Dolina Narzędziowa

360 wystawców z Polski, w tym 40 firm tylko z województwa kujawsko-pomorskiego. Swoje stoisko miało także UTP.

Gala Nauczycieli Akademickich UTP

8 marca 2019 roku w Audytorium Novum odbyła się pierwsza Gala Nauczycieli Akademickich. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego UTP.

Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy English Speaking Union

9 marca 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyły się ogólnopolskie eliminacje do międzynarodowego konkursu krasomówczego.

KomByd z UTP

Miło nam poinformować, że student I roku informatyki stosowanej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym - Bartek Mróz - stworzył aplikację KomByd

WIM w finale

9 stycznia 2019 roku w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczysta Gala podsumowująca XVIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym, nad którą objął Honorowy Patronat Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Inauguracja semestru letniego ze studentami zagranicznymi Erasmus+

Rozpoczęliśmy na UTP wraz ze studentami zagranicznymi programu Erasmus+ semestr letni roku akademickiego 2018/2019.

Chiński Nowy Rok na UTP

5 marca 2019 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym świętowaliśmy obchody Chińskiego Nowego Roku.

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla pracownika WBAiIŚ UTP

Miło nam poinformować, że 12 lutego 2019 r., podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu, dr hab. inż. Maria Wesołowska, prof. UTP otrzymała nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Nominacja profesorska dla prof. dr hab. inż. Marii Siwek-Gapińskiej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 5 lutego 2019 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł naukowy profesora nauk rolniczych - prof. dr hab. inż. Marii Siwek-Gapińskiej z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy - Wydział Rolnictwa i Biotechnologii - we współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK w Toruniu zaprasza na konferencję "Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce", która odbędzie się 29 marca 2019 roku.

Young4Design po raz trzeci

Początek marca to już tradycyjny czas prezentacji aktywności i potencjału twórczego studentów Wzornictwa UTP.

Puchar dla WBAiIŚ

Zakończyła się 6 edycja turnieju Międzywydziałowego Pracowników w Piłkę Siatkową o Puchar JM Rektora UTP.

Grant dla studentów UTP

Jest nam niezmiernie miło, że możemy poinformować o sukcesie naszych dwóch studentów.

Zostań Inżynierką 4.0

Czy wiesz, że kobiety stanowią obecnie tylko 20-25% pracowników polskich firm technologicznych o charakterze innowacyjnym?

Gala finałowa konkursu Rolnik - Farmer Roku

8 lutego 2019 roku w Warszawie odbyła się XXV gala finałowa konkursu Rolnik - Farmer Roku.

Nagrody dla naukowców UTP

Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca jest organizowany od 2010 roku przez Politechnikę Świętokrzyską. Jego celem jest budowa kultury innowacyjności w środowisku akademickim.

Projekt Erasmus+ "LEARNING GenOmics for food safety" (LEGO)

22 i 23 stycznia 2019 r. w Teramo (Włochy) w Międzynarodowym Centrum Szkolenia Weterynaryjnego i Informacji (CIFIV) Istituto Zooprofilattico Sperimentale dell'Abruzzo e Molise (IZSAM) odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt LEGO finansowany przez Erasmus + (Akcja KA2, szkolnictwo wyższe - Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk).

Warsztaty w ramach HORYZONT 2020

Dział Współpracy Międzynarodowej serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach pt. “Przygotowanie budżetu projektu badawczego w programie HORYZONT 2020. Aspekty finansowe programu HORYZONT 2020”.

XI Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2019 „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”

23-24 marca 2019 r. w Lublinie odbędzie się XI Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2019 „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”.

Szkolenie dla wnioskodawców konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki

Dział Nauki zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu skierowanym do wnioskodawców konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Drzwi Otwarte 2019 na UTP

Drzwi Otwarte 2019 już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.