logoutp
hr excellence

BRAVO-CRP KOMUNIKAT!

Informuję, że Prezes Rady Ministrów swym zarządzeniem nr 68 z dnia 23 maja 2019 roku wprowadził na całym terytorium RP drugi stopień alarmowy CRP (stopień BRAVO-CRP).

Apel KRASP-PSRP w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

VI Spławikowe Zawody Wędkarskie

18 maja 2019 roku w miejscowości Sokole-Kuźnica nad Zalewem Koronowskim odbyły się
VI Spławikowe Zawody Wędkarskie o puchar JM Rektora.

UTP podczas IV Bydgoskiego Dnia Czystej Energii

IV Bydgoski Dzień Czystej Energii odbędzie się w piątek, 24 maja na Placu Teatralnym w godzinach 11:00-17:00.

Gratulujemy awansu do ekstraklasy naszemu pracownikowi Grzegorzowi Skibie!

19 maja Enea Astoria Bydgoszcz po trzynastu latach wróciła do ekstraklasy.

Bajkowa Bydgoszcz 2019

2 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja Bajkowej Bydgoszczy.

Eurostudent

Największe europejskie przedsięwzięcie badawcze dotyczące życia studentów – EUROSTUDENT. Dołącz!

Współczesne problemy budownictwa, Innowacyjne rozwiązania

Koło Naukowe Zarządzania Projektami Budowlanymi COMA serdecznie zaprasza do udziału w V Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu Współczesne problemy budownictwa, Innowacyjne rozwiązania (Civil Engineering – Present Problems, Innovative Solutions CEPPIS).

Bydgoski Festiwal Nauki 2019

22 maja rozpoczyna się Bydgoski Festiwal Nauki 2019. Oto niektóre z propozycji, jakie przygotował Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

JUWENALIA 2019 - Konkurs Piosenki Tłumaczonej

15 maja o godzinie 14:30 na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej (ul. Seminaryjna 3) odbędzie się Konkurs Piosenki Tłumaczonej.

Pradawne Ziarno na Wyspie Młyńskiej

W niedzielę 5 maja w Bydgoszczy odbywały się obchody 200. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Kolejna nagroda dla chóru UTP

W ostatni weekend kwietnia Bydgoszcz wypełniła muzyka chóralna. Podczas II Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralnego "Musica in Urbe" wystąpiło 12 chórów, m.in. z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy i Starachowic, które zaprezentowały się podczas konkursu w 4 kategoriach.

Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań

Regionalne Centrum Innowacyjności Centrum Transferu Technologii Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Novismo Sp. z o.o. zapraszają na seminarium pt. „Współczesna TRIZ jako narzędzie w pragmatycznych innowacjach”.

Studenci architektury dla Ziemi

„Ciemna strona Ziemi” to tytuł wystawy plakatów studentów architektury wnętrz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, którą od 9 do 19 maja będzie można oglądać na UTP (hol główny).

12. edycja miniSUMO za nami

25 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00 w auli Audytorium Novum UTP odbyła się 12. edycja zawodów miniSUMO.

Szkoła Patentów na UTP - nagrody rozdane!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesach i dokonaniach w projekcie realizowanym w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Stypendium prezydenta dla Dominiki Płaczek

Dominika Płaczek - studentka studiów drugiego stopnia Mechaniki i Budowy Maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP - została nagrodzona stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Absolwent UTP stworzył najdłuższą łopatę wiatrową

LM Wind Power wyprodukował w swoim zakładzie w Cherbourg we Francji łopatę wiatrową, której długość po raz pierwszy w historii energetyki wiatrowej przekroczyła 100 metrów.

EUROELEKTRA na UTP

16 kwietnia na naszym uniwersytecie odbyła się Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA adresowana do uczniów szkól ponadgimnazjalnych.