Znamy zwycięzców Konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych

Finał drugiej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych już za nami. 

Zwycięzcą drugiej edycji konkursu PZPTS została praca mgr inż. Anny Szatan, napisana na Politechnice Krakowskiej. Laureatka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. Rada Konkursu w trakcie obrad finałowych zdecydowała o ufundowaniu także II nagrody dla pracy magisterskiej Michaliny Graczyk oraz Marty Kijanki, przyznając dodatkową nagrodę w wysokości 2 tys. zł. Wszyscy finaliści zostali uhonorowani dyplomami. Celem konkursu jest promowanie nowatorskich technologii i organizacji procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat.  

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia. 

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, podjął się w 2016 roku organizacji konkursów na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw, aby promować wśród młodzieży akademickiej ten temat i zachęcać młodych ludzi do kształcenia się w tym kierunku.

W 2016 roku finał konkursu miał miejsce na Politechnice Warszawskiej. Dwoje zwycięzców zostało uhonorowanych dyplomami oraz specjalnymi nagrodami pieniężnymi. W kategorii prac doktorskich zwyciężyła praca dr inż. Anny Kundys „Biodegradowalne blokowe kopolimery laktydu o strukturze liniowej i gwiaździstej”, napisana na Politechnice Warszawskiej. Natomiast w kategorii prac magisterskich i inżynierskich uznanie jury i nagrodę główną zdobyła praca inżyniera Filipa Sierackiego „Algorytm do określania wymaganego ciśnienia wtrysku w gnieździe formy wtryskowej”, napisana na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. UTP Dariusza Sykutery.

W tym roku to właśnie UTP gościło finalistów oraz wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją. Z 15 zgłoszonych prac Rada konkursu wyłoniła do ścisłego finału trzy prace. W finale znalazły się prace absolwentów Politechniki Poznańskiej, Politechniki Krakowskiej oraz ponownie absolwenta UTP - inż. Damiana Małkowskiego, którego praca została napisana pod kierunkiem prof. Marka Bielińskiego