„Pink Lips” – przeciw rakowi szyjki macicy

25 stycznia 2017 roku w godzinach 10.00-14.00 wolontariusze działający w ramach organizacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Poland przeprowadzać będą na terenie naszej uczelni (budynek 2.1) edukację z zakresu zdrowia reprodukcyjnego, a konkretnie z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy. Akcja zorganizowana jest przez wzgląd na bardzo znany projekt – „Pink Lips” – mający na celu propagowanie wiedzy na temat raka, zwłaszcza RSM, jak również wyrażanie wsparcia dla kobiet, które już z tą chorobą się zmagają. Jednym ze sposobów okazania solidarności i jedności z chorymi podczas tej akcji jest zachęcanie do malowania ust na różowo.

W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy obecni wolontariusze, także studenci medycyny, odpowiedzą na wiele pytań dotyczących różnorakich zagrożeń zdrowia występujących w społeczeństwie, a także przedstawią metody jak z nimi walczyć, ułatwiając tym samym dostęp do medycyny tym, którzy nie mają z nią do czynienia na co dzień.

Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o zagadnienia związane z RSM i wieloma innymi chorobami serdecznie zapraszamy.

piink lips