Półfinał konkursu Krasomówczego już za nami!

PUBLIC SPEAKING COMPETITION 2017 - "Peace is not an absence of war"

W sobotę ( 25.02.2017) w siedzibie Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy odbył się regionalny finał Konkursu Krasomówczego, w którym wzięło udział 29 uczestników ze szkół z Bydgoszczy, Inowrocławia i Nakła. Poziom konkursu był bardzo dobry i wyrównany, a wyłonienie finalistów przechodzących do części ogólnopolskiej przysporzyło jury sporo problemów.

Ostatecznie do finału, który odbędzie się 11 marca 2017 o godz. 11.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, zakwalifikowali się następujący uczestnicy:

1. Zuzanna Szczepanik (ZSP w Bydgoszczy) za wystąpienie "The loving antagonist"
2. Zuzanna Ciesielska (VI LO w Bydgoszczy) za wystąpienie "It’s nice to see you"
3. Jan Kalinowski (VI LO w Bydgoszczy) za wystąpienie "A peaceful mind"
4. Marcin Wilk (I LO w Inowrocławiu) za wystąpienie "What is the war itself"
5. Paweł Hejza (I LO w Nakle) za wystąpienie "Harmony above all"
6. Karolina Grzelska (II LO w Bydgoszczy) za wystąpienie "Everything starts in the heart"
7. Kacper Buńkowski (II LO w Bydgoszczy) za wystąpienie "An illusion of a peaceful mind; our internal wars we may not be aware of"

Dodatkowo, studenci UTP nagrodzili wyróżnieniem Kacpra Łazarka z IV LO w Bydgoszczy za wystąpienie "Inner conflict".

W jury zasiadali: Zofia Heliasz (SJO-UTP, ESU Bydgoszcz), Marek Mocny (ESU Bydgoszcz, Szkoła Językowa Holborn), Krzysztof Kirkiłło Stacewicz (WHiBZ-UTP Bydgoszcz) oraz członkowie Koła Naukowo-Dyskusyjnego Wspólny Język: Anna Bukowska (doktorantka WBAiIŚ) i Andrzej Bieńkiewicz (student WIM).