Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2017

14-15 września zapraszamy serdecznie na Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2017.

Czas na maturę, czas na studia!

 

 

Prezentacje na temat matury 2018 i spotkania z uczelniami polskimi i zagranicznymi oraz konsultacje doradców zawodowych to najważniejsze elementy programu Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Kampania rozpocznie się 7 września na Politechnice Warszawskiej i potrwa do końca miesiąca. Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów odbędzie się 14 i 15 września na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

To już jedenasta edycja Salonu Maturzystów Perspektywy - największej w Polsce kampanii edukacyjno-informacyjnej, która co roku we wrześniu odbywa się w głównych ośrodkach akademickich naszego kraju. W każdej edycji bierze udział około 130 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników, a także nauczycieli i doradców zawodowych oraz rodziców.


- Matura to naprawdę przełomowy moment w życiu i warto zrobić wszystko, aby wypadła jak najlepiej – podkreśla Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. - Nasi eksperci przygotowali prezentacje na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii, wos. Znajomość wymagań i procedur z pewnością ułatwi podjęcie przemyślanych decyzji, a dobre decyzje przełożą się na udany egzamin.


Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura „spotyka się” ze studiami: maturzyści mogą porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Taki bezpośredni kontakt zdecydowanie ułatwia podjęcie kluczowych w dalszym życiu decyzji dotyczących kształcenia i budowania ścieżki kariery. Podczas Salonu maturzyści mogą także skorzystać z konsultacji doradców zawodowych i wziąć udział w licznych warsztatach.
- Nasz Salon wszedł już na stałe do szkolnego kalendarza – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu Maturzystów. – Jesteśmy dumni, że pomagamy jedenastemu rocznikowi polskich maturzystów w wyborze optymalnej ścieżki kształcenia. Nie byłoby to możliwe bez ścisłej współpracy z uczelniami oraz z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi. Podczas Salonu eksperci OKE prowadzą wykłady dla uczniów, przekazują im informacje o procedurach i wymaganiach, radzą jak uniknąć najczęściej powtarzających się błędów. To wiedza na wagę życiowego sukcesu!


Tegoroczny Salon Maturzystów zostanie zorganizowany w 16 miastach: Warszawie (Politechnika Warszawska, 7-8 września), Olsztynie (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, 11 września), Gliwicach (Politechnika Śląska, 11 września), Katowicach (Uniwersytet Śląski, 12 września), Poznaniu (Politechnika Poznańska, 11-12 września), Kielcach (Politechnika Świętokrzyska, 12 września), Białymstoku (Uniwersytet w Białymstoku, 14 września), Bydgoszczy (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, 14-15 września), Lublinie (Uniwersytet Przyrodniczy, 18-19 września), Opolu (Politechnika Opolska, 19 września), Rzeszowie (Politechnika Rzeszowska, 20-21 września), Szczecinie (Uniwersytet Szczeciński, 21-22 września), Wrocławiu (Politechnika Wrocławska, 21-22 września), Łodzi (Uniwersytet Łódzki, 25-26 września), Krakowie (Uniwersytet Jagielloński, 26-27 września) i Gdańsku (Uniwersytet Gdański, 28-29 września). Gospodarzami Salonu są akademickie uczelnie publiczne, a prezentacje na temat matury 2018 prowadzą dyrektorzy i eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych.


Szczegółowy program do pobrania tutaj