Orientation Week na UTP

2 października 2017 roku na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy został zainaugurowany nowy rok akademicki dla studentów zagranicznych przyjeżdżających do nas w ramach programu Erasmus+. W semestrze zimowym będzie u nas przebywało ponad 150 studentów z różnych stron świata.

 

 

Oprócz studentów z Turcji, Hiszpanii czy Włoch w tym roku odwiedzą nas również młodzi ludzie z Portugalii, Słowacji, Węgier i Grecji. Zanim studenci rozpoczną naukę pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej przygotowali dla nich szereg atrakcji i imprez integracyjnych, tak aby studenci zagraniczni poczuli się na naszej uczelni mile widzianymi gośćmi. Dlatego też już od poniedziałku 2 października rozpoczną szereg spotkań zarówno na uczelni jak i poza nią. We wtorek 3 października zostaną powitani w Ratuszu przez Wice Prezydent Miasta Iwonę Waszkiewicz, a w kolejne dni będą mieli okazję poznać nasze piękne miasto i inne atrakcje regionu kujawsko – pomorskiego. Punktem obowiązkowym i bardzo lubianym przez studentów zagranicznych będzie również impreza integracyjna zorganizowana w pubie Kubryk wspólnie z 4 innymi bydgoskimi uczelniami. Cieszymy się, że spośród wszystkich uczelni bydgoskich najwięcej studentów zagranicznych wybiera właśnie naszą uczelnię. Mamy nadzieję, że atrakcje zaproponowane studentom erasmusowym będą stanowiły początek ich wspaniałego i pełnego wrażeń i nowych doświadczeń pobytu na naszej Uczelni i w naszym mieście.

Program Orientation Week:
Poniedziałek: 2.10.2017
13.00 Spotkanie inaugurujące nowy rok akademicki dla studentów zagranicznych
Wtorek: 3.10.2017
9:00 Spotkanie w Ratuszy z Wiceprezydent Miasta Iwoną Waszkiewicz
10 – 13 Zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem
Środa: 4.10.2017
10 – 17 Wycieczka do Biskupina
Czwartek: 5.10.2017
10 – 17 Wycieczka do Torunia
19 – Impreza integracyjna w Kubryku
Piątek: 6.10.2017
12.15 Warsztaty „Introduction to Polish Language and Culture – Avoiding Culture Shock” organizowane na UKW

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pierwszych dni Orientation Week.

Zapraszamy także na youtube'owe konto Miasta Bydgoszczy - "Studenci z zagranicy pozdrawiają bydgoszczan". Kliknij tutaj.