Sukces Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP

Zespół dr inż. Magdaleny Dobiszewskiej zdobył zaszczytny tytuł - Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2018 - za rozwiązanie pod nazwą: "Kompozyty cementowe z dodatkiem odpadowego pyłu skalnego".

Zakończenie obchodów roku Jędrzeja Śniadeckiego na Litwie

W Litewskiej Akademii Nauk dwudniową Międzynarodową Konferencją Naukową Oxygenalia zakończono obchody 250. rocznicy urodzin wybitnego polskiego naukowca i jednego z patronów naszej uczelni - Jędrzeja Śniadeckiego.

XII Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS2018

Medale dla zespołów naukowych UTP na XII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS2018.

Srebro dla Chóru UTP

Miło nam poinformować, że 20 października Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdobył srebro podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego "Ars Liturgica" w Gnieźnie.

UTP w Bydgoszczy Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy został Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018. W imieniu władz rektorskich UTP w Bydgoszczy nagrodę odebrał prorektor ds. współpracy z otoczeniem - prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki.

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe 2017 roku

Mamy przyjemność poinformować, że studenci naszej uczelni zdobyli najwyższe miejsca w konkursie na najlepsze prace dyplomowe 2017 r., który został rozstrzygnięty 21 września 2018 r.

UTP wspiera pierwszą pomoc wśród przedszkolaków

W minionym roku akademickim Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, a szczególnie pracownicy Zakładu Inżynierii Biomedycznej - mgr inż. Sandra Śmigiel, wspierali proces edukacji z obszaru pierwszej pomocy wśród przedszkolaków STEP Przedszkole nr 1 w Bydgoszczy.

Tydzień Otwartej Nauki

22-28.10.2018 roku przypada tegoroczny Tydzień Otwartego Dostępu (Tydzień Otwartej Nauki, Open Access Week, OAW).

Srebrny medal dla studenta naszej uczelni na Akademickich Mistrzostwach Świata w Szanghaju

Wśród reprezentantów Polski Akademickich Mistrzostw Świata, które w sierpniu odbyły się w Szanghaju, jest student Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP.

Kursy językowe

W roku akademickim 2018/2019 Studium Języków Obcych serdecznie zaprasza na kursy: