UTP na Narodowej Wystawie Rolniczej

200 wystawców - producenci i przetwórcy rolni, koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne, muzea, instytuty badawcze oraz uniwersytety przyrodnicze.

W Poznaniu zakończyła się Narodowa Wystawa Rolnicza, na której UTP było reprezentowane przez dwa wydziały: Rolnictwa i Biotechnologii oraz Hodowli i Biologii Zwierząt. Prezentowaliśmy nasze osiągnięcia naukowe, najnowsze projekty badawcze oraz Studenckie Koła Naukowe. W dniu otwarcia tj. 30 listopada, naszą ekspozycję odwiedzili Prezydent Polski Pan Andrzej Duda wspólnie z Panem Janem Krzysztofem Ardanowskim, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wystawa zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisywała się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokazano jak zmieniała się polska wieś na przestrzeni lat. Zaprezentowano urządzenia i maszyny związane z najnowocześniejszym rolnictwem, rolnictwem precyzyjnym, gdzie do produkcji wykorzystywane są satelity i drony. Na wystawie można było zapoznać się również z osiągnięciami w hodowli roślin i zwierząt.


Drukuj