Szkolenie - "Umiędzynarodowienie badań - granty Individual Fellowships i Widening Fellowships w Horyzoncie 2020 - nowe szanse na zwiększenie mobilności doświadczonych pracowników naukowych"

21 czerwca br. w godz. 11.30 do 14.00 odbędzie się szkolenie pt. "Umiędzynarodowienie badań – granty Individual Fellowships i Widening Fellowships w Horyzoncie 2020 - nowe szanse na zwiększenie mobilności doświadczonych pracowników naukowych".

 


Miejsce szkolenia: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Regionalne Centrum Innowacyjności, sala nr B115 (I piętro).

 

Celem szkolenia jest przedstawienie zasad uczestnictwa w programie Horyzont 2020 oraz sposobu przygotowania indywidualnego wniosku projektowego.

Granty Widening Fellowships są wyjątkową szansą dla polskich naukowców oraz polskich instytucji:
- polskie instytucje przyjmujące do swoich zespołów badawczych obiecujących naukowców z całego świata (przyjęcie min. 1 pracownika) pełnią rolę koordynatora projektu w Horyzoncie 2020
- Polacy mieszkający za granicą, przy spełnieniu reguły mobilności, ubiegają się o granty indywidualne w celu prowadzenia badań w Polsce tzn. powroty (polska instytucja jako koordynator w Horyzoncie 2020)
- polscy naukowcy składający indywidualny grant do uczelni przyjmującej w kraju Widening mają większe szanse na jego otrzymanie (zwiększony budżet)

W trakcie szkolenia zostanie przedstawiona również oferta stypendialna Portalu EURAXESS oraz Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej (JRC).

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Program do pobrania tutaj


Drukuj