DSU students expand research skills in Poland

W poniedziałek 17 czerwca zorganizowano sympozjum kończące czterotygodniowy pobyt na UTP dziesięciorga studentów z Delaware State University/Dover.

To już czwarty rok kiedy studenci amerykańscy goszczą na naszej uczelni pod opieką prof. Mazena Shahina biorąc udział w projektach naukowych oraz zwiedzając Polskę w organizowanych dla nich wycieczkach.

Jak co roku udział w sympozjum wzięły udział władze uczelni amerykańskiej:

• Dr. Wilma MISHOE, DSU President, first woman to hold this position at the DSU
  • Dr. Devona WILLIAMS, the Board of Trustees Chairwoman
  • Mr. Antonio BOYLE, Vice President for Strategic Enrollment
  • Dr. Fengshan LIU, Associate Vice President for International Affairs
  • Mr. Carlos HOLMES, Director of News Services

Sympozjum otworzył prof. Adam Gadomski, prorektor UTP ds. współpracy międzynarodowej, a prowadził je dr Ryszard Zamorski. Po zakończeniu prezentacji studenci odpowiadali na pytania i komentarze dotyczące ich pracy, po czym otrzymali pamiątkowe dyplomy, które, w obecności opiekunów projektów, wręczali prof. Gadomski oraz dr Mishoe.
Szczególnie gorąco dziękowano prof. Shahinowi, opiekunowi studentów, który organizował przyjazd ze strony amerykańskiej. Profesora uhonorowano pamiątkowym dyplomem.

Informacja o prowadzonych przez studentów badaniach i fotorelacja z pobytu została zamieszczona na stronie Delaware State University (USA) i jest dostępna pod adresem https://www.desu.edu/news/2019/06/dsu-students-expand-research-skills-poland.