logoutp
hr excellence

UTP i Enea Astoria Bydgoszcz w nowym projekcie

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy rozpoczyna współpracę z klubem koszykarskim Enea Astoria Bydgoszcz.

Zakończenie Szkoły Letniej UTP

Dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Oficjalnie zakończyliśmy Szkołę Letnią dla uczniów z Kocaturk Colleges (Kocatürk Okulları) Turcja.

Współpraca UTP z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli

Prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy i dr Łukasz Kosiński - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy 1 sierpnia podpisali porozumienie o współpracy.

3 tura rekrutacji!

Rusza 3 tura rekrutacji uzupełniającej na studia stacjonarne, pierwszego stopnia.

Dofinansowanie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla UTP

Miło nam poinformować, że projekt pt. „Dialog 2.0” złożony przez konsorcjum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy wraz z dwoma partnerami zewnętrznymi: Bydgoskim Klastrem Przemysłowym oraz „Pracodawcami Pomorza i Kujaw” Związkiem Pracodawców otrzymał dofinansowanie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „DIALOG”.

Profesor UTP powstańcem warszawskim

75 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Wśród walczących powstańców był także późniejszy naukowiec UTP - prof. dr hab. Marek Jassem, pseudonim „Maj”.

Summer School na UTP

Trwa Szkoła Letnia zorganizowana przez Dział Współpracy Międzynarodowej UTP dla uczniów sieci szkół średnich Kocaturk Colleges (Turcja).

Zakończenie "Letniej szkoły kreatywności" na UTP

Była radość przy odbieraniu dyplomów i łzy podczas rozstania. Uczestnicy kolonii wrócili do swoich domów pełni wrażeń.

Śp. prof. Marek Tukiendorf

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Rektora Politechniki Opolskiej, prof. Marka Tukiendorfa.

Rekrutacja uzupełniająca - 2. tura

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy prowadzi rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne, pierwszego stopnia (tura 2).

Kolonie na UTP czyli kolejna edycja „Letniej szkoły kreatywności”

Ponad 40 uczniów szkół regionu bierze udział w drugiej edycji kolonii „Mali odkrywcy na tropie nauki” organizowanych na naszym uniwersytecie.

Rekrutacja na studia - ważny komunikat!

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia w UTP (rekrutacja podstawowa - tura 1).

UTP na Twitterze

Od dzisiaj nasza uczelnia jest aktywna na Twitterze.

Summer School

Dział Współpracy Międzynarodowej UTP organizuje Szkołę Letnią dla uczniów sieci szkół średnich Kocaturk Colleges (Kocatürk Okulları) z siedzibą w Turgutlu, zlokalizowanych w Izmirze (Turcja).

Pierwszy nabór wniosków w Programie Edukacja już otwarty

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), pełniąca rolę Operatora Programu Edukacja, zaprasza do składania wniosków w trybie konkursowym. Na realizację działań edukacyjnych można otrzymać grant w wysokości nawet 250 000 euro. To pierwszy z trzech naborów ogłaszanych w ramach Programu Edukacja.

Nominacja profesorska dla prof. Marii Siwek-Gapińskiej

Prof. dr hab. inż. Maria Siwek-Gapińska z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP odebrała z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację profesorską.

Trwa rekrutacja na studia!

Center for International Studies zaprasza cudzoziemców zainteresowanych praktycznymi studiami na UTP.

Rektor UTP w Inspektoracie Sił Zbrojnych

1 lipca 2019 roku dotychczasowy szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. dyw. Dariusz Łukowski przekazał swoje obowiązki gen. bryg. Dariuszowi Ryczkowskiemu.

UTP na targach w Minikowie

29 i 30 czerwca 2019 roku nasza uczelnia wzięła udział w 42. Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie.

Nowy Statut Uniwersytetu

Wdrażając rozwiązania wynikające z wejścia w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce informujemy, że Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego uchwałą 1/430 26 czerwca 2019 roku przyjął nowy Statut dla naszej Uczelni.

Nauka niejedno ma imię

W imieniu Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego serdecznie zapraszamy na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową „Nauka niejedno ma imię…”, która odbędzie się w Bydgoszczy 29-30 czerwca 2019 roku.

DSU students expand research skills in Poland

W poniedziałek 17 czerwca zorganizowano sympozjum kończące czterotygodniowy pobyt na UTP dziesięciorga studentów z Delaware State University/Dover.