dr Iga Grześkow

tel. 52 340 81 19

Zainteresowania naukowe
  • rola przestrzenno – kompozycyjna zieleni w przestrzeni miejskiej,
  • funkcje i formy zieleni w przestrzeniach publicznych miast,
  • cechy budujące indywidualną tożsamość miejsca i miasta,
  • zasady kształtowania przestrzeni publicznych w miastach,
  • znaczenie i przemiany przestrzeni publicznych we współczesnych strukturach miejskich.
Wybrane publikacje
  • Iga Grześkow, Role of green areas in development of public space system in smalltowns on the basis of Chelmza, World Multidisciplinary Civil Engineering, Architecture, Urban Planning Symposium, IOP Publishing, 2019
  • Iga Grześkow, Rewitalizacja terenów zieleni Wąbrzeźna szansą na określenie jakości przestrzeni publicznej małego miasta. Revitalization of green areas Wabrzezno opportunity to improve the quality of the public space of the small city, Przestrzeń i Forma, zeszyt nr 23/II 2015, Szczecin.
  • Iga Grześkow, Bydgoska Wyspa Młyńska jako przykład rewitalizacji zespołu architektoniczno-urbanistycznego, Wydawnictwo Uczelniane Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego, 2013, Bydgoszcz.
  • Iga Grześkow, Idea miasta – ogrodu w jednostce strukturalnej śródmieścia Bydgoszczy”, Czasopismo Techniczne, Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej, 2012 r., Kraków.
  • Iga Grześkow, Założenia pałacowo-parkowe, dziedzictwem kulturowym Krajny, Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Promotio Geographica Bydgostiensia Tom VII, 2010, Bydgoszcz.
Projekty badawcze
  • „Kształtowanie współczesnej struktury przestrzennej miasta, na przykładzie południowego lewobrzeżnego obszaru Warszawy – kontynuacja badań, część II”, 2018, Wydział Architektury, Politechnika Warszawska, członek zespołu, kierownik grantu dr hab. inż. arch. Katarzyna Pluta, prof. uczelni,
  • „Tereny zieleni jako element przestrzeni publicznych kształtujących tożsamość wybranych małych miast województwa kujawsko – pomorskiego”, 2017, Wydział Architektury, Politechnika Warszawska, kierownik grantu mgr Iga Grześkow.
Wybrany dorobek zawodowy
  • inwentaryzacja szczegółowa zieleni i wstępny projekt gospodarki szatą rośliną na obszarze kolidującym z planowaną lokalizacją nowej kotłowni na terenie SONAC Uśnice Sp. z o.oo., Uśnice 27, 82-400 Sztum.
  •  inwentaryzacja szczegółowa zieleni i wstępny projekt gospodarki szatą rośliną na obszarze kolidującym z planowaną lokalizacją Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Usługowego „Galeria Olsztyn-Główny”.
  • inwentaryzacja szczegółowa zieleni i wstępny projekt gospodarki szatą rośliną dla przedsięwzięcia rozbudowy w kierunku północnym istniejącego parkingu P1 oraz budowy zatoki postojowej na drodze dojazdowej do budynku biurowego Michelin Polska S.A. ul. Leonharda 9, Olsztyn.