dr hab. inż. Tadeusz Leppert, prof. UTP

tel.: 52 340 87 23

Zainteresowania naukowe:

• Technologie wytwarzania stosowane w budowie maszyn
  • Projektowanie procesów technologicznych
  • Ubytkowe, przyrostowe i hybrydowe techniki wytwarzania
  • Ekologiczne aspekty technik wytwarzania
  • Inżynieria produkcji
  • Zarządzanie strategiczne systemami i procesami wytwarzania

Wybrane publikacje

• Leppert T., 2011. Effect of cooling and lubrication conditions on surface texture and turning process of C45 steel. International Journal of Machine Tools and Manufacture 5, Elsevier, 120–126.
  • Leppert T., 2012. Surface layer properties of AISI 316L steel when turning under dry and with minimum quantity lubrication conditions. Proceedings of the Institution of Mechanical Engineers, Part B: Journal of Engineering Manufacture 226, 4, SAGE, 617-631.
  • Leppert T., Peng R.L., 2012. Residual stresses in surface layer after dry and MQL turning of AISI 316L steel. Production Engineering Research and Development, 6, Springer, 367-374.
  • Leppert T., 2013. Cutting forces in dry and near dry cutting off machining Journal of Polish CIMAC 8 (3), Gdansk University of Technology, PAN, 37-44.
  • Leppert T., 2017. A comparative study of dry and minimum quantity lubrication (MQL) in drilling of hot-work tool steel. Proceedings of METMG 2017,Singapur 7-8 maja 2017, red. Garry Lee, 3-9.

Projekty badawcze

• European Curricula for Economic Animator in the Enlarging Europe – ECONOMIC ANIMATOR Europejski grant Leonardo da Vinci 2004 r. Kierownik projektu.
  • Badania wpływu właściwości cieczy chłodząco-smarujących na cechy geometryczne warstwy wierzchniej obrobionej powierzchni. Projekt na zlecenie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy- Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, 2013 r. Kierownik projektu.
  • Badania wpływu właściwości i stężenia emulsji Artesol Ultra EP i Artesol Super EP na siłę skrawania i wybrane cechy struktury geometrycznej szlifowanej powierzchni. Voucher badawczy, 2014 r. Kierownik projektu.