dr inz. Bogdan Landowski

bogdan landowskitel. 52 340 82 08

Zainteresowania naukowe

W pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianą problematyką racjonalnej eksploatacji maszyn, a w szczególności zagadnieniami dotyczącymi efektywności działania złożonych systemów eksploatacji oraz modelowania procesów i systemów eksploatacji. Tematyka badawcza obejmuje zastosowanie teorii procesów stochastycznych, w tym procesów Markowa, semi-Markowa oraz decyzyjnych procesów semi-Markowa do matematycznego modelowania procesów eksploatacji oraz procesów zmian stanów obiektów. Prowadzi badania w zakresie modelowania numerycznego procesów i systemów eksploatacji.

Wybrane publikacje

• Landowski B., Pająk M., Żółtowski B., Muślewski Ł.: Method of building a model of operational changes for the marine combustion engine describing the impact of the damages of this engine on the characteristics of its operation process. Polish Maritime Research 2017, nr 4 (96), vol. 24; pp. 67-76.
  • Muślewski Ł., Pająk M., Landowski B., Żółtowski B.: A method for determining the usability potential of ship steam boilers. Polish Maritime Research 2016, nr 4 (92), vol. 23; pp. 105-111.
  • Landowski B.: Example of applying Markov decision process to model vehicle maintenance process. Journal of KONES Powertrain and Transport, Vol. 20, No. 4, 2013, European Science Society of Powertrain and Transport Publication, Warsaw 2013.
  • Landowski B., Woropay M., Neubauer A.: Controlling reliability in the transport systems (Sterowanie niezawodnością w systemach transportowych). Library of Maintenance Problems. Maintenance Technology Institute, Bydgoszcz-Radom 2004.
  • Woropay M., Knopik L., Landowski B.: Modeling processes of operation in transport system (Modelowanie procesów eksploatacji w systemie transportowym). Library of Maintenance Problems. Maintenance Technology Institute, Bydgoszcz-Radom 2001.

Hobby

• wędkarstwo