dr hab. Romuald Fajtanowski

romuald fajtanowskitel.: 52 340 86 57

Zainteresowania naukowe

• wzornictwo (projektowanie mebli, sprzętu AGD, design przemysłowy)
  • grafika użytkowa (okładki do płyt, książek, plakaty, katalogi, foldery)
  • komunikacja wizualna (znaki firmowe, identyfikacja graficzna)
  • kształtowanie przestrzeni (mała architektura)

Wybrane publikacje

• SPACE & FORMS - Idea formy otwartej w małej architekturze. Wdrażanie teorii na przykładzie konkursowych prac studenckich.
  • TRANSPORT PROBLEMS – Analiza koncepcyjna w procesie projektowania na przykładzie wybranych projektów pojazdów jednośladowych.
  • ACEE - Poszukiwanie formy w definiowaniu miejsca. Modele wykorzystania ławki miejskiej z zastosowaniem projektów studenckich.

Projekty badawcze

• firma SELLA - projekt fotela audytoryjnego z oprzyrządowaniem (pulpit, zestaw głośnomówiący, podłokietniki)
  • firma MALTEX – projekt zestawu artykułów dla najmłodszych dzieci (wanienka, fotelik do kąpieli, nocnik, krzesełko wielofunkcyjne)
  • firma FAMOR – projekt oświetlenia i sposobu przewożenia bagażu w przedziałach pasażerskich taboru kolejowego