dr Ewa Raczyńska-Mąkowska

• projektowanie prospołeczne
  • identyfikacja miejsca
  • komunikacja wizualna
  • rewitalizacja przez działania artystyczne

Wybrane publikacje

• Raczyńska-Mąkowska E., Stary Fordon-From a small town’s degradation to district’s revitalization, [w:] „space & Form”, Scientifitic Journal of Polish Academy of Sciences and West Pomeranian University of Technology. 30/2017, s.203-216.
  • Raczyńska-Mąkowska E., Centrum Bydgoszczy – poszukiwanie tożsamości miejsca drogą budowy społeczności lokalnych/Centre of Bydgoszcz – a search of the places’s identity through building local communities, [w:] „Housing Environment” /Środowisko Mieszkaniowe, 19/2017 „Smart Project, Building and City, s. 37-44.
  • Raczyńska-Mąkowska E., Wzornictwo UTP – dydaktyka utylitarna. Doświadczenia i szanse dla miasta i biznesu/UTP Design – Utilitarian Didacticism. Expriences and Opportunities for the City and Business, [w:] PUA Przestrzeń Urbanistyka Architektura, Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej, 1/2017, s.139-148.
  • Raczyńska-Mąkowska E., Fajtanowski R., The idea of open form – the bench in the public space. Putting theory into action based on example of student’s contest entriest, [w:] „space & Form”, Scientifitic Journal of Polish Academy of Sciences and West Pomeranian University of Technology.33/2018, s. 57-70.
  • Raczyńska-Mąkowska E., Aktywność społeczna w rewitalizacji. Niektóre przykłady bydgoskie, [w:] „Innowacyjność w warunkach współczesnych miast”, pod. red. A.Kaszkur, A.Laska, Bydgoszcz 2017, s.134-156.
  • Raczyńska- Mąkowska E., Fajtanowski R., In search of architectural from identification of place. Design of a city bench in student's projects (works). [w:] " Architecture Civil Engineering Environment Journal", vol. 11, 3/2018, s.33-40.

Projekty badawcze

• Specyfika dziedziny związana jest z prowadzonymi projektami skierowanymi dla przestrzeni miejskiej min. projekty zagospodarowania rynków w Bydgoszczy i Starym Fordonie, koncepcje zagospodarowania portu w Fordonie, projekty bydgoskich podwórek i bulwarów nad Brdą oraz konkretnych obiektów dedykowanych określonym kontekstom przestrzennym. Zakres aktywności obejmuje również projektowanie z zakresu komunikacji wizualnej.

Hobby

• Muzyka