dr inż. Magdalena Borowska

tel.: 52 374 94 97

Zainteresowania naukowe:

• uprawa roślin strączkowych
  • produkcja i uszlachetnianie nasion roślin rolniczych
  • postęp biologiczny w roślinach uprawnych

Wybrane publikacje:

• Borowska M., Prusiński J., 2011. Effect of triacontanol on the productivity of yellow lupin (Lupinus luteus L.) plants. JCEA 12(4), 673-383.
  • Prusiński J., Borowska M., Kaszkowiak E., 2012. Nodulation of yellow lupin (Lupinus luteus L.) depending on the forecrop, seed inoculation with Bradyrhizobium lupini and genistein. JCEA 13(4), 822-836.
  • Borowska M., Prusiński J., Kaszkowiak E. 2015. Production results of intensification of cultivation technologies in three lupin (Lupinus L.) species. Plant Soil Environ., 61, 9, 426–431.
  • Prusinski J., Borowska M., Kaszkowiak E., Olszak G. 2016. The after-effect of chosen Fabaceae forecrops on the yield of grain and protein in winter triticale (Triticosecale sp. Wittmack ex A. Camus 1927) fertilized with mineral nitrogen. Plant Soil Environ., 62(12), 571-576.
  • Borowska M., Prusinski J., Kaszkowiak E., Olszak G. 2017. The yield of indeterminate and determinate cultivars of white lupin (Lupinus albus L.) depending on plant density. Acta Sci. Pol. Agricultura 16(2), 59–66.

Projekty badawcze:

Program wieloletni MRiRW na lata 2016-2020 Zwiększenie wykorzystania krajowego białka paszowego dla produkcji wysokiej jakości produktów zwierzęcych w warunkach zrównoważonego rozwoju w zadaniach:

• Rozmieszczenie roślin w łanie a rozwój, plonowanie i jakość nasion najplenniejszych odmian grochu, bobiku, łubinu i soi w różnych regionach kraju.
  • Określenie możliwości uprawy ozimych form strączkowych, uprawy pasowej oraz efektów stosowania hydrożeli w warunkach agroklimatycznych kraju.
  • Opracowanie technologii uprawy soi z uwzględnieniem warunków regionalnych kraju.

Hobby:

• film