prof. dr hab. Marek Lassak

marek lassaktel.: 52 430 86 46
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zainteresowania naukowe:

  • geometria w przestrzeni Euklidesa i na sferze

Wybrane publikacje:

  • M. Lassak, Approximation of bodies of constant width and reduced bodies in a normed plane, Journal of Convex Analysis 19 (2012), No. 3, 865-874 [Punktacja Ministerstwa: 35]
  • M. Lassak, H. Martini, M. Spirova, On translative coverings of convex bodies, Rocky Mountain Journal of Mathematics 44 (2014), No. 4, 1281-129 [Punktacja Ministerstwa: 20].
  • M. Lassak, H. Martini, Reduced convex bodies in finite-dimensional normed spaces – a survey, Results Math. 66 (2014), No. 3-4, 405-426. [Punktacja Ministerstwa: 25].
  • M. Lassak, Width of spherical convex bodies, Aequationes Math. 89 (2015), No. 3, 555-567 [Punktacja Ministerstwa: 25].
  • M. Lassak, M. Musielak, Spherical convex bodies of constant width, Aequationes Math. 92 (2018), 627–640 [Punktacja Ministerstwa: 25].

Projekty badawcze:

  • BS -40/2014: Geometria ciał wypukłych w przestrzeni euklidesowej i na sferze

Drukuj