dr hab. Janusz Januszewski, prof. UTP

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zainteresowania naukowe

  • geometria dyskretna,
  • algorytmy pakowania online

Wybrane publikacje

  • Janusz Januszewski, Stanisław Szufla, On the Urysohn integral equation in locally convex spaces, Publications de l'Institut Mathematique (Beograd) (N.S.), 51 (65), (1992), 77-80.
  • Janusz Januszewski, Marek Lassak, On-line packing sequences of cubes in the unit cube, Geometriae Dedicata, 67 (1997), 285-293.
  • Janusz Januszewski, Packing rectangles into the unit square, Geometriae Dedicata, 8, (2000), 13-18.
  • Janusz Januszewski, Covering the plane with translates of a triangle, Discrete and Computational Geometry, 43 (1), (2010), 167-178.
  • Paulina Grzegorek, Janusz Januszewski, Drawer algorithms for 1-space bounded multidimensional hyperbox packing, Journal of Combinatorial Optimization, (2018), DOI 10.1007/s10878-018-0338-y.

Drukuj