dr inż. Paulina Agnieszka Grochowska

tel:. 52 340 86 28

Zainteresowania naukowe

• optyka kwantowa
  • oddziaływanie światła z materią
  • fizykochemia i inżynieria powierzchni materiałów
  • zastosowanie metod analizy powierzchni (XPS, UPS, AES, STM, LEED) w inżynierii materiałowej

Wybrane publikacje

• P. A. Grochowska and S. Zielińska-Raczyńska, Analysis of light propagation in an anomalously dispersive medium, Phys. Scr. 2014 014015, 2014.
  • P. A. Grochowska, A. Raczyński, J. Zaremba, S. Zielińska-Kaniasty, Control of the group velocity of a light pulse propagating through a four-level atomic system, SPIE Optics + Optoelectronics 2011.

Projekty badawcze

• 2013 20th Central European Workshop on Quantum Optics
  • 2011 18th Centro European Workshop on Quantum Optics
  • 2011 OPTO Meeting for Young Researchers & VI International SPIE Students' Chapters Meeting