dr Monika Nowicka

tel.: 52 340 86 66
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zainteresowania naukowe

  • analiza wypukła
  • geometria zbiorów wypukłych

Wybrane publikacje

  • M. Lassak, M. Nowicka, A measure of axial symmetry of centrally symmetric convex bodies, Colloq. Math. 121 (2010), 295-306.
  • M. Nowicka, A. Witkowski, A refinement of the left-hand side of Hermite-Hadamard inequality for simplices, J. Inequal. Appl. 2015:373 (2015), DOI: 10.1186/s13660-015-0904-0.
  • J. Matkowski, M. Nowicka, A. Witkowski, Explicit solutions of the invariance equation for means, Results Math. 71 (2017), 397–410, DOI: 10.1007/s00025-015-0525-4.
  • M. Nowicka, A. Witkowski, A refinement of the right-hand side of Hermite-Hadamard inequality for simplices, Aequationes Math. 91 (2017), 121–128, DOI: 10.1007/s00010-016-0433-z.
  • M. Nowicka, A. Witkowski, Another refinement of the right-hand side of Hermite-Hadamard inequality for simplices, Aequationes Math. 92 (2018), 1163–1166, DOI:10.1007/s00010-018-0595-y.

Projekty badawcze

  • udoskonalenie nierówności Hermite'a-Hadamarda dla funkcji wypukłych

Hobby

  • podróże
  • jazda na rowerze

Drukuj