dr hab. inż. Bogdan Lent

tel.: +48 601 540 340

Zainteresowania

• cybernetyka w prowadzeniu projektów
  • czynnik ludzki i wpływ wielokulturowości w prowadzeniu projektów
  • osobowość, systemu wartości w procesach kognitywnych innowacji
  • Zastosowania: architektura informatyczna państwa, transformacja cyfrowa społeczeństwa
  • Prowadzenie strategicznych projektów rządowych, doradztwo

Publikacje

• Książka: Cybernetic Approach to Project Management w j. angielskim, Springer Heidelberg-Berlin-Nowy Jork 2013, 30’000 sciagniec ze strony wydawnictwa.
  • Książka: IT Projektmanagement als kybernetisches System w j. niemieckim, Springer-Vieweg Wiesbaden 2013, 80’000 ściągnięć ze strony wydawnictwa.
  • Publikacja: An integrated Model of Factors influencing project manager’s motivation – Findings from a Swiss Survey, International Journal of Project Management, Vol. 30, No. 1, 2012, IF, kilkadziesiat cytowan, taksonomia wykorzystana w wielu krajach.
  • Keynote i Publikacja: Affection as an enabler in capabilities deployment in innovation projects, Innovation Capabilities in Socioeconomic Development, AIS 2018.
  • Keynote i Publikacja: Managing structural and dynamic complexity in ICT projects, Proceedings 2017 Fiftheenth International Conference on ICT and Knowledge Engineering, IEEE 2017.

Projekty badawcze

• Architektura Informatyczna Państwa, Projekt MC 2017-2018
  • Transformacja cyfrowa administracji państwowych, 2018 – nadal
  • Modelowanie zadań realizacji projektów i umiejętności wymaganych w ich realizacji 2000 - nadal