dr Zofia Zgoda

Zainteresowania naukowe

• Filozofia i etyka w szkole lwowsko-warszawskiej
  • Dialog we współczesnej kulturze
  • Etos uczonego- nauczyciela akademickiego
  • Etyki zawodowe. Etyka w biznesie i zarządzaniu, etyka menedżera
  • Społecznie Odpowiedzialny Biznes – wymiar etyczny
  • Etyka zawodowa pracowników służby zdrowia

Wybrane publikacje

• Modele etyki autonomicznej. Próba rekonstrukcji i analizy, Agencja Reklamowo Wydawnicza ArtStudio, Bydgoszcz 2010, s. 125.
  • Etyczne uwarunkowania strategii Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu, w: Poziom i jakość życia w dobie kryzysu, red. Z. Wyszkowska, M. Gotowska, Bydgoszcz 2013.
  • Programy etyczne firm jako element budowania strategii organizacji, w: Marketing i Rynek 10/2014.
  • Obszary Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu. Uwarunkowania zachowań polskiego konsumenta, w: Handel wewnętrzny 2015, nr4.
  • Etyczny wymiar przywództwa w organizacji, Studies & Proceedings of Polish Association for Knowledge Management, 2017, nr 85.