dr Krzysztof Grochowski

• zarządzanie strategiczne
  • procesowe zarządzanie przedsiębiorstwem
  • zintegrowane systemy zarządzania
  • zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami

Wybrane publikacje

• Krzysztof Grochowski, (2016) „Zrównoważona karta wyników narzędziem do formułowania celów strategicznych w małych i średnich przedsiębiorstwach branży TSL”, PSZW tom 78, Bydgoszcz.
  • Krzysztof Grochowski, (2016) „Zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwach usług transportowych a proces kształcenia studentów z zakresu systemów klasy ERP”, Zeszyty Naukowe Politechniki Śląskiej, Organizacja i Zarządzanie z. 93, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, Gliwice.
  • Krzysztof Grochowski, Arkadiusz Januszewski, (2016) „State of knowledge of the ERP systems – results of the pilot study performed among management faculty students” Conference Paper ·July 2016 with International Conference on Education and New Learning Technologies.
  • Krzysztof Grochowski, Daniel Zwierzchowski, (2017) „Wpływ wiedzy menedżerów na zakres implementacji zarządzania strategicznego w sektorze MSP - na przykładzie przedsiębiorstw usług transportowych”, Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach - 40, Siedlce.
  • Krzysztof Grochowski, (2018) „Analiza gotowości małych i średnich przedsiębiorstw do implementacji Strategicznej Karty Wyników” Zeszyty Naukowe Politechniki Śląskiej, Organizacja i Zarządzanie, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, Gliwice.

Projekty badawcze

• opracowanie i przeprowadzenie badań dotyczących poziomu wykorzystania zarządzania strategicznego w małych i średnich przedsiębiorstwach na przykładzie branży usług transportowych,
  • wykonanie badania dotyczącego funkcjonowania branży teleinformatycznej i OZE na rynku ukraińskim w celu opracowania strategii wejścia na ten rynek, przez przedsiębiorstwo zapewniające infrastrukturę,
  • wykonanie badania dotyczącego sposobu zarządzania przedsiębiorstwem branży tytoniowej w celu opracowania dokumentu charakteryzującego realizowaną politykę jakości ze wskazaniem rekomendacji,
  • wykonanie badania wśród studentów wydziału zarządzania dotyczącego przydatności kształcenia z zakresu systemów klasy ERP w tym wypracowania praktycznych umiejętności na potrzeby rynku pracy.

Hobby

• książki (zarządzanie, psychologia)
  • sport (pływanie, tenis ziemny).