30 milionów na inwestycję UTP

17 kwietnia 2018 roku wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin oraz rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy - prof. Tomasz Topoliński podpisali umowę o przekazanie przez ministerstwo dotacji w kwocie 30 milionów złotych na budowę nowego budynku dydaktycznego UTP. 

 

Podpisany został również list intencyjny, w którym marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki deklaruje dofinansowanie uczelnianej inwestycji. 

Nowy budynek dydaktyczny UTP powstanie na terenie kampusu przy ulicy Kaliskiego. Założeniem jest scalenie wszystkich wydziałów uczelni, które na ten moment swoje siedziby mają w różnych częściach Bydgoszczy. Posłuży to podniesieniu sprawności funkcjonowania uczelni, optymalizacji w organizowaniu zajęć dydaktycznych, poprawieniu jakości kształcenia poprzez stworzenie wspólnych, nowoczesnych laboratoriów dydaktycznych. Realizacja inwestycji przewidziano na lata 2018-2020. 

Innymi korzyściami płynącymi z budowy nowego budynku UTP jest m.in. zwiększenie dostępności obiektów dla osób niepełnosprawnych, w ramach założenia "łamanie barier architektonicznych".   

 

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 


Drukuj