ELEKTROTECHNIKA - stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia (inżynierskie)
Spis treści:
- Charakterystyka kierunku studiów
- Forma, czas trwania, specjalności
- Jakie przedmioty wybrać na maturze?
- Co będziesz studiował?
- Gdzie i jaka czeka Cię praca po kierunku Elektrotechnika?
- Dlaczego studia na Elektrotechnice na UTP w Bydgoszczy?
- Kryteria przyjęć
Elektrotechnika - charakterystyka kierunku studiów
- projektowaniem instalacji elektrycznych, sieci elektrycznych;
- montażem instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną;
- instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych oraz dostrajaniem parametrów ich pracy;
- wykonywaniem przeglądów technicznych, konserwacji oraz napraw instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, a także linii napowietrznych i kablowych;
- przeprowadzaniem konserwacji oraz napraw układów automatyki;
- wykonywaniem, pomiarów, prób po montażu i naprawie instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz dokonywaniem oceny ich stanu technicznego;
- wiele, wiele więcej!
Kształcenie na kierunku Elektrotechnika odbywa się od samego początku istnienia Uczelni, powołanej do życia w 1964 (jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Bydgoszczy). Przez cały ten czas, proces kształcenia ulegał doskonaleniu, co umożliwiło wypracowanie wysokiej renomy i tradycji kształcenia elektryków z całej Polski. Kierunek uzyskał pozytywną ocenę jakości kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Ponadto, kierunek posiada europejski certyfikat jakości EUR-ACE Label nadany przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT) potwierdzający wysoką jakość kształcenia.
Forma, czas trwania, specjalności.
Rekrutacja na studia I stopnia
Zapisz się na kierunek Elektrotechnika i studiuj na UTP!
Jakie przedmioty wybrać na maturze?
Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Elektrotechnika powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, języka obcego i matematyki oraz z przedmiotu dodatkowego, matematyki, informatyki, fizyki lub fizyki i astronomii, zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym.
Kandydat, który nie zdawał na maturze matematyki, fizyki lub fizyki i astronomii ani informatyki, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.
Co będziesz studiował?

Gdzie i jaka czeka Cię praca po kierunku Elektrotechnika?
Po studiach na kierunku Elektrotechnika będziesz przygotowany do pracy w szeroko pojętym przemyśle elektrycznym. Przykładowe miejsca zatrudnienia elektryka to działy głównego energetyka, służby energetyczne, biura projektowe i konstrukcyjne, zakłady przemysłowe wytwarzające wyroby elektryczne, działy kontroli jakości i zabezpieczeń, instytucje badawcze, własna działalność gospodarcza.
Dlaczego studia na Elektrotechnice na UTP w Bydgoszczy?

Cechą szczególną kierunków jest uwzględnienie potrzeb szeroko rozumianej gospodarki regionu, najnowszych problemów i trendów obserwowanych we współczesnej informatyce. Wydział ściśle współpracuje z przemysłem z regionu kujawsko-pomorskiego, w wyniku czego program studiów jest dostosowywany do potrzeb rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy. Wydział oferuje staże i praktyki studenckie w renomowanych firmach np. Telefonika Kable S.A., Atos IT Services sp. z o.o., Mobica Limited Sp. z o.o., NOKIA, Telewizja Polska S.A., PESA S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., ENERGA czy ENEA, które w ostatnim czasie zostały rozszerzone o: ORLEN Serwis, APATOR, Mondi Świecie, Zakład Energoelektroniki TWERD, Pepsi-Cola Bottlers Poland czy CIECH Soda Polska.
Rekrutacja na studia I stopnia
Zapisz się na kierunek Elektrotechnika i studiuj na UTP!
Kryteria przyjęć na kierunek elektrotechnika studia I stopnia
ELEKTROTECHNIKA I stopnia - 3,5-letnie (inżynier)
specjalność:
- ELEKTROTECHNIKA PRZEMYSŁOWA
Ranking sumy punktów procentowych uzyskanych przez kandydata na pisemnym egzaminie maturalnym z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), fizyki lub fizyki i astronomii (F) informatyki (I) obliczonej według wzoru:
∑ = [JP(pp albo 2pr) + JO(pp albo 2pr) + 3M(pp)] + [M(6pr) lub F(3pp albo 6pr)] lub I(3pp albo 6pr) ]
Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.
Terminarz rekrutacji
Rekrutacja na studia wyższe w UTP na rok akademicki 2020/2021 zakończona.
Punkt Rekrutacyjny - nieczynny.
Biuro Rekrutacji: zalecany kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.