Biotechnologia – studia drugiego stopnia
Spis treści:- biotechnologia – opis kierunku
- Wymagania
- biotechnologia programie
- Specjalności
- Jaka praca po studiach biotechnologia?
- Zasady rekrutacji na studia II stopnia
Biotechnologia – opis kierunku
Kształcenie na poziomie magisterskim w ramach kierunku BIOTECHNOLOGIA dostarczy Ci szeroko rozumianej wiedzy z zakresu projektowania procesów biotechnologicznych oraz ich prowadzenia dla uzyskania produktów o pożądanych cechach dla rolnictwa, przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, ogrodnictwa, ochrony środowiska i innych.
Zdobędziesz u nas nie tylko wiedzę, ale także potrzebne umiejętności, które możesz doskonalić podczas staży i wizyt w przedsiębiorstwach z branży biotechnologicznej, jak np. VITROFLORA, jednej z największych w tej branży firm w Polsce i Europie.
Wiedzę i umiejętności możesz też poszerzać, w zależności od zainteresowań i aspiracji w ramach przedmiotów specjalnościowych i przedmiotów do wyboru a także rozwijać swoje pasje i realizować projekty badawcze w prężnie działających kołach naukowych:
BioX [https://www.facebook.com/biox.utp.bydgoszcz/]
ExPlant [https://www.facebook.com/SKNExPlant/].
Nasi studenci mogą pochwalić się licznymi prestiżowymi osiągnięciami i nagrodami za prowadzone prace badawcze, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia na kierunku Biotechnologia.
Koło Naukowe Biotechnologii Biox
https://www.facebook.com/biox.utp.bydgoszcz/
Studenckie Koło Naukowe ExPlant
http://wr.utp.edu.pl/kolo-naukowe-explant
Zdobędziesz tu najnowocześniejszą wiedzę akademicką i umiejętności praktyczne, które przygotują cię do rozwiązywania realnych problemów związanych z procesami biotechnologicznymi oraz zarządzaniem instytucjami stosującymi przemysłowe procesy biotechnologiczne.
Ponadto kierunek Biotechnologia umożliwia kontakt z zagranicznymi wykładowcami oraz wyjazdy na uczelnie europejskie w ramach programów europejskich, np. POWER czy Erasmus+.
Poznanie metod badawczych w biotechnologii, stosowanych w przemyśle biotechnologicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym oraz przedsiębiorstwach rolniczych lub ogrodniczych oraz wyrobienie nawyku korzystania z literatury i solidne podstawy wiedzy kierunkowej pozwolą Ci w przyszłości na podejmowanie prac badawczych, dydaktycznych czy instruktorskich.
Studia biotechnologiczne na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP dają Ci także możliwość poznania studentów z różnych stron świata dzięki współpracy naukowej i dydaktycznej z wieloma zagranicznymi uczelniami.
Forma studiów |
Stacjonarne |
Poziom kształcenia |
Drugiego stopnia |
Języki wykładowe |
Polski |
Limit miejsc |
30 |
Czas trwania |
1,5 - roczne |
\
Rekrutacja na studia II stopnia
Zapisz się na kierunek Biotechnologia i studiuj na UTP!
#DokończSwojąEdukację #PełneWykształcenie #StudiaMagisterskie
Wymagania
Jeśli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie na kierunku BIOTECHNOLOGIA powinieneś posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera:
- na wybranym kierunku lub na kierunkach: rolnictwo, zielarstwo i fitoterapia
- na pozostałych kierunków studiów realizowanych w dawnych obszarach nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych oraz nauk przyrodniczych, lub przyporządkowanych do dziedziny nauk rolniczych lub dziedziny nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, a także do dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, nauki o zdrowiu, nauki farmaceutyczne, nauki medyczne, nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki o Ziemi i środowisku.
W drugim z wymienionych przypadków jesteś zobligowany odbyć rozmowę kwalifikacyjną celem potwierdzenia efektów uczenia się.
Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie określonej liczby kandydatów.
Biotechnologia – o programie
Program studiów magisterskich na kierunku BIOTECHNOLOGIA znacznie poszerza wiedzę zdobytą na etapie studiów inżynierskich. W ramach studiów II stopnia poza kilkoma przedmiotami podstawowymi poznasz m. in. Metody molekularne w biotechnologii drobnoustrojów; Modern methods for genome study. W czasie studiów możesz realizować ciekawe praktyki w kraju i za granicą, między innymi w ramach programu Erasmus + http://iro.utp.edu.pl/index.php/pl/erasmus
Praktyki i staże możesz także odbywać za granicą, m. in.:
- USA – The Ohio Program
- Australia OzTerra Australian Adventures
Sprawdź pełen program i zobacz, ile możesz się jeszcze nauczyć!
SPECJALISTYCZNA WIEDZA
Studia na kierunku Biotechnologia UTP w Bydgoszczy dają możliwość praktycznego zapoznania się z różnorodnymi aspektami biotechnologii (biotechnologią roślin, zwierząt, mikroorganizmów), co poszerza możliwości znalezienia pracy w różnych obszarach przemysłu biotechnologicznego.
Realizacja zajęć na kierunku Biotechnologia odbywa się w małych grupach laboratoryjnych co daje możliwość studentom bezpośredniej nauki obsługi nowoczesnej i unikalnej w skali kraju aparatury naukowej (np. cytometry przepływowe, mikroskop konfokalny, termocyklery, RT-PCR, HPLC, etc.)
Rekrutacja na studia II stopnia
Zapisz się na kierunek Biotechnologia i studiuj na UTP!
#DokończSwojąEdukację #PełneWykształcenie #StudiaMagisterskie
Specjalności
SPECJALNOŚĆ: BIOTECHNOLOGIA STOSOWANA
Specjalność nastawiona jest na kształcenie w zakresie biotechnologii stosowanej w produkcji roślinnej zarówno z wykorzystaniem najnowszych metod biotechnologicznych wykorzystywanych do udoskonalania roślin uprawnych jak i poznaniem społecznych i ekonomicznych aspektów zastosowanych biotechnologii. Będziesz miał możliwość wyboru przedmiotów prowadzonych także w języku angielskim, m. in.: Biotechnology of medicinal plants, czy Modern methods for genome study.
Sprawdź wszystkie przedmioty na specjalności.
SPECJALNOŚĆ: BIOTECHNOLOGIA W PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ
Specjalność poza oczywistym kształceniem zgodnym z kierunkiem Biotechnologia wprowadza szereg zagadnień związanych z produkcją zwierzęcą. W programie znajdziesz tu ciekawe przedmioty z zakresu diagnostyki genetycznej w hodowli zwierząt jak i zaawansowane techniki zwierzęcych kultur tkankowych.
Zajrzyj do planu studiów aby dowiedzieć się więcej.
Jaka praca po studiach na kierunku biotechnologia
Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia będziesz przygotowany do pracy w szeroko pojętym przemyśle biotechnologicznym i w przemysłach pokrewnych. Będziesz mógł podjąć pracę w jednostkach zaplecza naukowo-badawczego przemysłu biotechnologicznego, laboratoriach badawczych z użyciem materiału biologicznego oraz prowadzenia procesów biotechnologicznych stosowanych w ogrodnictwie, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym i ochronie środowiska, itp.
Liczni absolwenci kierunku Biotechnologia z sukcesem pracują w renomowanych laboratoriach na całym świecie. Jeśli interesuje Cię rozwijanie pasji naukowej, zapraszamy na studia II i III stopnia, by w przyszłości podjąć pracę na uczelni lub w instytucjach badawczych i naukowych.
>Więcej informacji na zasady rekrutacji na studia II stopnia