Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia drugiego stopnia
Spis treści:
- Zarządzanie i inżynieria produkcji – opis kierunku
- Wymagania
- Zarządzanie i inżynieria produkcji – o programie
- Specjalności
- Jaka praca po studiach zarządzanie i inżynieria produkcji?
- Zasady rekrutacji na studia II stopnia
Zarządzanie i inżynieria produkcji – opis kierunku
Studia skierowane są do absolwentów studiów inżynierskich z obszaru nauk technicznych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie zagadnień menadżerskich, ochrony środowiska, recyklingu, a także procesów wytwarzania.
Forma studiów |
Stacjonarne, Niestacjonarne |
Poziom kształcenia |
Drugiego stopnia |
Języki wykładowe |
polski |
Limit miejsc |
60 |
Czas trwania |
1,5 - roczne |
Na studiach magisterskich zdobędziesz wiedzę z zakresu: organizacji i modelowania procesów produkcyjnych, zarządzania organizacją, zarządzania zmianami w organizacji, nowoczesnych technologii w inżynierii produkcji, analizy strategicznej technologii wytwarzania, zintegrowanych systemów zarządzania oraz logistyki produkcji i dystrybucji żywności.
Zdobędziesz również wiedzę i umiejętności z nowatorskich przedmiotów, takich jak np. Systemy Informacji Geograficznej w procesach wytwarzania, Nowoczesne technologie w inżynierii produkcji czy Nowe tendencje w konsumpcji dóbr i usług. Dowiesz się również jak gospodarować odpadami w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz jak zarządzać recyklingiem w przemyśle i przetwórstwem odpadów. Będziesz przygotowany do wykorzystania posiadanej wiedzy w podejmowaniu decyzji w zakresie organizacji oraz zarządzania produkcją wykorzystując przy tym specjalistyczne narzędzia wspomagające procesy decyzyjne w gospodarce opartej na wiedzy. Będziesz również przygotowany do podjęcia studiów w szkole doktorskiej.
Rekrutacja na studia II stopnia
Zapisz się na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji i studiuj na UTP!
#DokończSwojąEdukację #PełneWykształcenie #StudiaMagisterskie
Wymagania
1. Podstawą przyjęcia na I rok studiów drugiego stopnia na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera lub licencjata:
a) kierunku obieralnego,
b) pozostałych kierunków studiów realizowanych w obszarze nauk społecznych, technicznych, rolniczych, leśnych i weterynaryjnych lub przyporządkowanych do dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych: inżynieria lądowa i transport; inżynieria materiałowa; inżynieria mechaniczna; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka; rolnictwo i ogrodnictwo; technologia żywności i żywienia; zootechnika i rybactwo; ekonomia i finanse; nauki o zarządzaniu i jakości; automatyka, elektronika i elektrotechnika; informatyka techniczna i telekomunikacja; inżynieria biomedyczna; inżynieria chemiczna; architektura i urbanistyka; sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.
Kandydaci pozostałych kierunków studiów (ppkt. b) przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej celem potwierdzenia efektów uczenia się.
Szczegółowy zakres zagadnień dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej uchwala Rada Wydziału i podaje do wiadomości na co najmniej trzy miesiące przed terminem rozpoczęcia rekrutacji na studia II stopnia. Za pozytywny wynik rozmowy przyjmuje się minimum 51%.
Uzyskanie z rozmowy kwalifikacyjnej oceny niższej niż 4,0 zobowiązuje kandydata do uzupełnienia efektów uczenia się z 2 przedmiotów z zakresu studiów I stopnia, o których decyduje komisja kwalifikacyjna.
2. W przypadku jednakowej oceny na dyplomie lub oceny z rozmowy kwalifikacyjnej, o kolejności przyjęcia na studia decyduje średnia z ocen: na dyplomie i z egzaminu dyplomowego i z toku studiów I stopnia.
3. W przypadku otrzymania oceny negatywnej z rozmowy kwalifikacyjnej, kandydat nie zostanie przyjęty na studia II stopnia.
4. W przypadku nieprzystąpienia przez kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej, kandydat nie będzie uczestniczył w dalszym postępowaniu klasyfikacyjnym prowadzonym przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną.
5. Kandydatów obowiązuje spełnienie wymogów postępowania klasyfikacyjnego oraz złożenie kompletu dokumentów w ustalonym terminie
Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie określonej liczby kandydatów.
Zarządzanie i inżynieria produkcji – o programie
W czasie studiów możesz realizować praktyki zawodowe w kraju i za granicą, między innymi w ramach programu Erasmus +. Wydział Zarządzania ma podpisane umowy o wymianie studenckiej z 52 uczelniami w 17 krajach.
Staże i praktyki studenckie odbywają się w firmach i instytucjach współpracujących z Wydziałem Zarządzania, takich jak:
- ATOS Global Delivery Center Polska sp. z o. o. sp. k.,
- PESA Bydgoszcz S.A.,
- Remondis Sp. z o. o. Oddział Bydgoszcz.
- DB Schenker Oddział Bydgoszcz.
- Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych - ProNatura
- Can-Pack S.A.,
- MIKO RHC Sp.z o.o. Polska,
- POLITECH Sp.z o.o.,
- BART Sp.z o.o.,
- Cukiernia SOWA,
- Metalkas Sp.z o.o.,
- Wiele bydgoskich urzędów.
Rekrutacja na studia II stopnia
Zapisz się na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji i studiuj na UTP!
#DokończSwojąEdukację #PełneWykształcenie #StudiaMagisterskie
Specjalności
Studia drugiego stopnia o praktycznym profilu kształcenia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji trwają 3 semestry i realizowane są w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Do wyboru masz dwie specjalności:
- Inżynieria produkcji w agrobiznesie
- Zarządzanie recyklingiem.
Twoje umiejętności i kompetencje z zakresu treści podstawowych obejmą: organizację i modelowania procesów produkcyjnych, zarządzanie organizacją, zarządzanie zmianami w organizacji, nowoczesne technologie w inżynierii produkcji, analizę strategiczną technologii wytwarzania, zintegrowane systemy zarządzania oraz logistykę produkcji i dystrybucji.
Twoje umiejętności i kompetencje z zakresu treści kierunkowych obejmą: dobór podstawowych uwarunkowań decyzji strategicznych przedsiębiorstwa w obszarze wytwarzania, analizę ekonomiczną podejmowanych działań inżynierskich, planowanie i przeprowadzanie procesu zarządzania projektami, praktyczne zastosowanie narzędzi, metod i technik inżynierskich w produkcji i w biznesie, dokonywanie wyboru źródeł zaopatrzenia oraz kanałów dystrybucji, projektowanie systemów lub procesów, a także podejmowanie wyzwań badawczych (zostaniesz przygotowany do podjęcia studiów w szkole doktorskiej).
Jaka praca po studiach zarządzanie i inżynieria produkcji?
Po ukończeniu studiów magisterskich będziesz przygotowany do pracy jako menedżer zarządzający procesami wytwórczymi, możesz zająć się planowaniem i przygotowywaniem produkcji, a także rozwojem i opracowywaniem nowych produktów. Studia umożliwią Tobie również zarządzanie jakością w podmiotach produkcyjnych. Dzięki zdobytej wiedzy techniczno-menadżerskiej możesz być ekspertem w jednostkach, które wymagają łączenia umiejętności związanych z obszarami zarządzania, techniki, ekonomii oraz informatyki.
Studia magisterskie przygotują Cię m. in. do: podjęcia zatrudnienia w wielu przedsiębiorstwach przemysłowych, logistycznych, transportowych, usługowych, firmach zajmujących się doradztwem oraz audytami systemu zapewnienia jakości, a także firmach związanych z ochroną środowiska, ekologią i utylizacją odpadów. Możesz również prowadzić własny biznes związany z kompetencjami z ww. obszarów.
Więcej informacji na zasady rekrutacji na studia II stopnia