Studia podyplomowe PSYCHOLOGIA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH

Studia podyplomowe
Spis treści:

CEL STUDIÓW

Przygotujemy Cię do podjęcia pracy jako specjalisty z zakresu psychologii zwierząt towarzyszących, w placówkach zajmujących się opieką nad zwierzętami towarzyszącymi, bądź też w jednostkach samodzielnych jako zoopsycholog.
Zdobędziesz wiedzę i umiejętności predysponujące cię do roli doradcy w zakresie pomocy właścicielom zwierząt do tworzenia prawidłowej relacji pomiędzy opiekunem a zwierzęciem, a także do pracy ze zwierzętami po traumatycznych doświadczeniach jako wsparcie dla profesjonalnych instytucji zajmujących się taką działalnością. Otrzymasz wiedzę na temat naturalnych zachowań zwierząt towarzyszących charakterystycznych dla danego gatunku, a także tych które odbiegają od prawidłowego behawioru czyli tzw. zaburzeń behawioralnych.
Poznasz różne techniki i metody wykorzystywane terapii zaburzeń zachowania (zwłaszcza psów i kotów), w celu usunięcia lub zredukowania niepożądanych zachowań zwierzęcia. Uzyskasz wiedzę i umiejętności do diagnozowania zaburzeń zachowań i wprowadzenia odpowiedniego programu terapeutycznego. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące podstawowych technik pozytywnego szkolenia psów (szkolenia opartego o nagrody).

DLA KOGO STUDIA PODYPLOMOWE?

Studia kierowane są do osób zawodowo związanych z szerokim segmentem weterynaryjnym i hodowlanym, które zamierzają specjalizować się w behawiorze zwierząt, ale również dla opiekunów zwierząt towarzyszących chcących pogłębić swoją wiedzę na temat psychologii zwierząt. Oferta skierowana jest do absolwentów studiów minimum I stopnia (inżynierskich bądź licencjackich).

CO WYRÓŻNIA NASZE STUDIA PODYPLOMOWE?

Studia Podyplomowe Psychologia zwierząt towarzyszących jest jedyną ofertą kształcenia w zakresie behawioru zwierząt na poziomie studiów podyplomowych w regionie Województwa kujawsko-pomorskiego.
Bogata baza dydaktyczna (specjalistyczne fantomy, ścieżka pomiarowa do diagnostyki i rehabilitacji, kamery 360° w celu realizacji materiałów video o charakterze dydaktycznego spaceru zdalnego). Profesjonalnie wyposażone sale dydaktyczne między innymi w systemy monitorów multimedialnych czy specjalistyczne zestawy multimedialne pomocne szczególnie w nauce studentom z niepełnosprawnościami różnego stopnia obsługujące platformy edukacyjno-szkoleniowe (MS Teams czy Moodle). Profesjonalna kadra dydaktyczna z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i akademickim.

LICZBA SEMESTRÓW: 
 LICZBA MIESIĘCY NAUKI: 10
 LICZBA GODZIN: 180
 LICZBA ZJAZDÓW: 8/sem.
 CENA STUDIÓW: 2 370,59 zł

PLAN STUDIÓW

WYKŁADOWCY

PARTNERZY STUDIÓW

profilowe1psubrat

DODATKOWE KORZYŚCI

Studia podyplomowe „Psychologia zwierząt towarzyszących” zakończą się egzaminem potwierdzającym osiągnięcie zakładanych efektów uczenia się oraz uzyskaniem kompetencji zawodowych. Egzamin zakłada sprawdzenie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji w części pisemnej oraz praktycznej – procedura przeprowadzania egzaminu będzie udostępniona na stronie UTP i WHiBZ. W ramach przeprowadzanych zajęć związanych ze szkoleniem psów przewidywane są ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem psów i specjalistycznego sprzętu.

OPIEKUNOWIE KIERUNKU

kierownik studiów dr inż. Natasza Święcicka 52 374-97-12

sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Sebastian Wlaźlak tel. kom. 885 109 898

DOKUMENTY DO POBRANIA

 

Drukuj