Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne bydgOSSA 2015

Plakat Ogolnopolskie Warsztaty Architektoniczne bydgOSSA 2015W dniach 18-25.10.2015 r. po raz pierwszy w Bydgoszczy odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty Architektoniczne bydgOSSA 2015 przygotowane przez studentów Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury (OSSA) są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu studentów kierunków projektowych w Polsce i nie tylko. Warsztaty przyciągają uwagę świata architektury, techniki i sztuki. Przez tydzień 100 studentów z kraju i zza granicy, prowadzonych przez doświadczonych architektów z całego świata, porusza problemy przestrzeni miejskiej miasta organizatorów.

W tym roku warsztaty odbędą się w Bydgoszczy pod roboczą nazwą bydgOSSA 2015. Organizatorami wydarzenia są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury, Koło Naukowe Architektury i Urbanistyki GRUPA B działające przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Fundacja ROZWÓJ UTP.

Tematem przewodnim bydgOSSY będzie ECHO. Pojęcie nawiązuje do długiej tradycji muzycznej miasta, ale staje się również punktem wyjścia do dyskusji nad rolą dźwięku w przestrzeni miasta oraz miejscu zamieszkania każdego człowieka. Biorąc pod uwagę dominację wizualnego aspektu odbioru przestrzeni, zmysł dźwięku jest często pomijany w rozważaniach projektowych.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili estońscy architekci z pracowni SALTO Architects oraz wielu uznanych architektów oraz artystów z Polski. Gościem spcjalnym bydgOSSY będzie znany belgijski akustyk Eckhard Kahle.

Warsztaty są przeznaczone dla studentów kierunków projektowych (architektura i urbanistyka, architektura wnętrz, architektura krajobrazu, wzornictwo) oraz absolwentów do pierwszego roku po ukończeniu studiów. Aby wziąć udział należy wysłać formę wstępną, czyli tzw. wstępniaka, odpowiadającego na zadany temat. W tym roku brzmi: PUNKT WIDZENIA.

Więcej informacji: