Misterium Męki Pańskiej – 2016

Misterium Męki Pańskiej – 2016

Fordońska Dolina Śmierci

W Światowy Dzień Młodzieży, który jest obchodzony na całym świecie lokalnie w Niedzielę Palmową, Duszpasterstwo Akademickie MARYTRIA zaprasza na XVI Misterium Męki Pańskiej  do Fordońskiej Doliny Śmierci.

Jezus powiedział do S. Faustyny: „Serce Moje przepełnione jest miłosierdziem wielkim dla dusz. Oby mogły zrozumieć, że Ja jestem dla nich Ojcem najlepszym, że dla nich wypłynęła z serca Mojego krew i woda". 

Krew i woda, słowa, które są hasłem tegorocznego Misterium, są jednocześnie znakiem Bożego miłosierdzia, które oczyszcza i umacnia każdego, kto z ufnością stanie pod Krzyżem. Te dwa promienie, dwa źródła i dwa znaki, przez które odkrywamy czystość serca obmytego wodą chrztu i głębię Miłości Miłosiernej, która za nas umiera na krzyżu. 

W tym roku pragniemy przez Misterium przybliżyć tą wielką tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Pomocą będzie nam w tym Sekretarka Bożego Miłosierdzia - św. s. Faustyna, a także historia współczesna, opowiadająca o odkryciu głębi i sensu chrztu świętego. Te wątki, jak zawsze, wplecione są w historię najważniejszą - w wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. 

Nasze misterium wplata się w ważne, aktualne wydarzenia - trwamy w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez Papieża Franciszka, trwamy w roku jubileuszu Chrztu Polski, a także przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Te wydarzenia - mamy nadzieję - odnajdziecie w naszym Misterium. 

Te wielkopostne dzieło wpisało się do tradycji naszej diecezji. Rok rocznie przybywa tego dnia blisko 20 000 widzów, by przez uczestnictwo w Misterium jeszcze pełniej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. W organizacji tego wydarzenia bierze udział ok. 200 osób,  a aktorsko angażuje się około setka. Przygotowania trwają przez kilka miesięcy, a całe dzieło w całości oparta jest na wolontariacie.

Misterium Męki Pańskiej będzie wystawione 20 marca o godzinie 16:00 oraz 20:00.

Za organizację tego wydarzenia odpowiadają młodzi ludzie związani z S.K.M.A. „Pokolenie” i D.O.D.A. „Martyria”. Współorganizatorem jest Fundacja „Wiatrak” oraz wspólnoty Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników. 

Więcej na www.misterium.bydgoszcz.pl


Drukuj