Erasmus na UTP z Makłowiczem! - fotorelacja

ErasmusDays już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10 października 2019 roku zapraszamy na Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy na obchody Światowych Dni Erasmusa.

To program, dzięki któremu młodzież oraz pracownicy instytucji edukacyjnych (szkoły, uczelnie) mogą realizować część zajęć w podobnych instytucjach za granicą. Przez ponad 20 lat kilkuset studentów naszego uniwersytetu wyjechało na studia lub praktyki do uczelni partnerskich.

Podczas Dnia Erasmusa, który odbędzie się pod hasłem ”Tastes of Erasmus – Smaki Erasmusa”, będzie można poznać uczelnie partnerskie, spotkać się ze studentami zagranicznymi, wysłuchać wspomnień oraz obejrzeć filmy z dotychczasowych wyjazdów. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość degustacji potraw z krajów, z których pochodzą studenci przebywający na UTP. Potrawy przygotuje znany podróżnik i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.
Impreza odbędzie się w godzinach 10:00-14:00 w holu Budynku Głównego w kampusie UTP w Bydgoszczy przy ul. Kaliskiego 7.

Robert Makłowicz, urodzony w 1963 roku w Krakowie, dziennikarz, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w sposób wysoce niesystematyczny oraz wybiórczy, gdyż żadnego z tych kierunków nie ukończył. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.
Pozostałe zainteresowania nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni autorzy: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner i pinot noir) oraz kuchnię (przedziwna predylekcja do mamałygi z bryndzą oraz skwarkami z wędzonej słoniny).