Dnia 30 stycznia 2017 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego nowej kadencji 2016-2020. 

 

Jeśli chcesz zobaczyć nas na Targach Edukacyjnych i poznać najnowszą ofertę przedstawiamy poniżej wykaz terminów i miejsc, gdzie będziemy promować naszą uczelnię: 

 

1. 4 kwietnia 2017 - V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy (ul. Szarych Szeregów 4a) 9.00 – 13.00

2. 5 kwietnia 2017 - Hala Sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle nad Notecią (ul. Staszica 18) 10.00 – 12.30

3. 6 kwietnia 2017 - Powiatowy Urząd Pracy w Żninie

4. 7 kwietnia 2017 - ZS Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy (ul. Gajowa 98) 10.00 – 12.00

5. 11 kwietnia 2017 - Hala Sportowa przy I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy (ul. Lidzbarska 14) 10.00 – 14.00

6. 12 kwietnia 2017 - Zespół szkół Ekonomicznych w Grudziądzu (ul. Konarskiego 39) 11.00 – 13.00

 

My tam będziemy, a Ty? Zapraszamy! 

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego Uniwersytet Dziecięcy. 

 

Wystartowała ocena zajęć dydaktycznych. Zapraszamy studentów do wyrażenia swojej opinii ! Ankieta dostępna jest w USOSweb i można ją wypełnić do 4 lutego 2017 r.

 

24 stycznia 2017 roku wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wykład "Joga, medytacja i techniki oddechowe jako narzędzia eliminowania stresu, podnoszenia efektywności oraz rozwoju inteligencji emocjonalnej", który wygłosi światowej sławy specjalista - Swami Jaataveda.

Szczegóły spotkania dostępne na plakacie poniżej.

 

W dniu wczorajszym (19.01.2017) odbyły się na naszej uczelni Drzwi Otwarte. Cieszyły się bardzo dużą frekwencją i zainteresowaniem, gościliśmy w naszych murach ponad 600 uczniów z Bydgoszczy i okolic. Chcemy serdecznie podziękować przybyłym i biorącym udział w naszej akcji promocyjnej, a szczególnie wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia.

 

25 stycznia 2017 roku w godzinach 10.00-14.00 wolontariusze działający w ramach organizacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Poland przeprowadzać będą na terenie naszej uczelni (budynek 2.1) edukację z zakresu zdrowia reprodukcyjnego, a konkretnie z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy. Akcja zorganizowana jest przez wzgląd na bardzo znany projekt – „Pink Lips” – mający na celu propagowanie wiedzy na temat raka, zwłaszcza RSM, jak również wyrażanie wsparcia dla kobiet, które już z tą chorobą się zmagają. Jednym ze sposobów okazania solidarności i jedności z chorymi podczas tej akcji jest zachęcanie do malowania ust na różowo.

W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy obecni wolontariusze, także studenci medycyny, odpowiedzą na wiele pytań dotyczących różnorakich zagrożeń zdrowia występujących w społeczeństwie, a także przedstawią metody jak z nimi walczyć, ułatwiając tym samym dostęp do medycyny tym, którzy nie mają z nią do czynienia na co dzień.

Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o zagadnienia związane z RSM i wieloma innymi chorobami serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do lektury najnowszego artykułu prof. dr hab. inż. Romana Łyszczarza „Łąkarska Mapa Drogowa hodowcy bydła na nowy rok 2017”, który został opublikowany na łamach kwartalnika „Bydło mięsne”. Wybitny specjalista w swojej dziedzinie, powołany niedawno w skład Krajowej Rady Hodowlanej Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego (LINK), prezentuje w nim zagadnienia związane z łąkarstwem i jego wpływem na chów bydła.

Pragniemy poinformować, że Zarząd Główny Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej powołał Komitety Okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. W skład kujawsko-pomorskiego komitetu wchodzi troje pracowników naukowych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego: dziekan Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki  dr hab. inż. Jan Mućko - profesor nadzw. UTP,  dr inż. Maria Derecka, a także dr inż. Marcin Drechny.

Zapraszamy na Uniwersytecki Koncert Noworoczny 2017. Szczegóły na plakacie:

 

9 stycznia 2017 r., o godz. 10:00 w Domu Studenta F1 odbędą się warsztaty pt. "Walka ze stresem", podczas których będzie można poznać techniki przydatne każdemu z nas w codziennym życiu i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z Collegium Medicum UMK, pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Aleksandra Araszkiewicza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów UTP

Miło jest nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz został powołany w skład Krajowej Rady Hodowlanej Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego jako konsultant w zakresie produkcji pasz objętościowych na trwałych i polowych użytkach zielonych, metod ich renowacji i podwyższania potencjału produkcyjnego. Radzie przewodniczy JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk.

Serdecznie gratulujemy!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uniwersytet Dziecięcy UTP otrzymał dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu “Uniwersytet Młodego Odkrywcy”, otrzymując całą wnioskowaną kwotę. Podczas pierwszej edycji UMO do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło ponad 200 wniosków. Nasz projekt znalazł się w grupie 65 nagrodzonych!
 
Celem Uniwersytetu Dziecięcego UTP jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat, w tym:

- rozbudzanie ich ciekawości poznawczej;

- stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;

- inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;

- propagowanie kultury innowacyjności;

- zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;

- integracja lokalnej społeczności ze środowiskiem uczelni.

Projekt "Uniwersytet Dziecięcy UTP" realizowany będzie w okresie semestru letniego (od lutego do czerwca) 2017 r. i obejmować będzie 22 cykliczne zajęcia edukacyjne (12 wykładów dla dzieci, 6 wykładów dla rodziców, 4 warsztaty kreatywne oraz zwiedzanie laboratoriów UTP).

Więcej o projekcie:

 
 

strefa relaksu28.01.2016 o godz. 9.00  nastąpi oficjalne otwarcie strefy relaksu dla studentów na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy utworzonym z inicjatywy firmy Atos i WTIiE. Tego dnia spotkać tam będzie można przedstawiciela firmy, który odpowie na wszystkie pojawiające się pytania, a także przeprowadzi konkurs wiedzy o Atos. Na najlepszych czekają upominki!

Serdecznie zapraszamy – Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP, ul. Kaliskiego 7, piętro 3, hol – budynek 2.2, godz. 9.00-11.00

Link do wydarzenia na Facebooku

11 lutego br. odbyła sie coroczna akcja promocyjna Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy pod nazwą „Drzwi Otwarte 2016”.

W programie znalazły się spotkania z władzami uczelni, samorządem studenckim, konkursy, pokaz iluzjonistyczny uzdolnionych i przedsiębiorczych studentów Wydziału Zarządzania Marleny i Jakuba Cichockich z Agencji Artystycznej Mirabilo. Na odwiedzających nas gości czekały stoiska z prezentacjami wszystkich wydziałów uczelni, liczne pokazy, warsztaty i spotkania. Młodzież mogła m.in. wyizolować DNA metodą kuchenną, przyjrzeć się eksperymentom z zakresu chemii spożywczej, zastosowania suchego lodu w reakcjach chemicznych, sprawdzić swoją kreatywność w "Teście menedżera", spotkać prawdziwe zwierzęta, zbadać swój środek ciężkości, a także wziąć udział w pokazach różnych dyscyplin sportowych oraz w prezentacji prac i eksponatów studentów wzornictwa i sztuk wizualnych.

Organizatorzy serdecznie dziękują przedstawicielom wszystkich wydziałów i jednostek uczelni zaangażowanych w to wydarzenie.

Kilka zdjęć z imprezy...(kliknij)

BFN 2016Trwa rejestracja propozycji programowych na Bydgoski Festiwal Nauki 2016, który w tym roku będzie się odbywał w dniach 18-21 maja.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji wykładów, warsztatów, pokazów, koncertów czy wystaw, które odbędą się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. W celu zgłoszenia imprezy należy wypełnić formularz internetowy dostępny na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl/zgloszenie. Propozycje programowe można rejestrować do dnia 21 lutego 2016.  W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt  z Działem Informacji i Promocji UTP (52 374 92 74/69) lub z Wydziałowymi Koordynatorami BFN.

Miło nam poinformować, że Pracodawcy Pomorza i Kujaw uhonorowali Pana prof. dr. hab. inż. Marka Bielińskiego, Prorektora ds. współpracy z gospodarką i zagranicą Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy tytułem "Przyjaciel Przedsiębiorcy 2015". Tytuł ten zostaje przyznany osobom szczególnie zaangażowanym w realizację szeregu przedsięwzięć sprzyjających budowaniu nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy, które wpłynęły na podniesienie poziomu innowacyjności i konkurencyjności firm regionu kujawsko-pomorskiego. Serdecznie gratulujemy!