W miniony czwartek (26 października) podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominację profesorską - profesora nauk rolniczych Panu dr. hab. inż. Markowi Adamskiemu. Jest to tym samym najmłodszy profesor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy!

 

Studentów zainteresowanych udziałem w projekcie “Legia Akademicka” zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  7 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 15.30 w Auli nr 1 im. Profesora Antoniego Zabłudowskiego przy ul. Kaliskiego 7.

 

Wydział Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy zaprasza studentów Inżynierii Biomedycznej oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie i dyskusję z reprezentantem firmy farmaceutycznej Angelini - mgr Anną Kalińczak. Spotkanie zatytułowane "Moja praca to nie "Botoks" odbędzie się 27 października br., o godz. 8.30, w budynku głównym, w sali nr 9. Serdecznie zapraszamy!

26.10.2017 roku odbyło się spotkanie Wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego  Jarosława Gowina z Rektorem UTP prof. Tomaszem Topolińskim i Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim w sprawie inwestycji dydaktycznych w Fordonie.

 

Informujemy o możliwości dobrowolnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej, wszyscy zainteresowani studenci mogą  ubezpieczyć się z okresem ubezpieczenia od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.

Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę wystawy w ramach Galerii Innowacji UTP. Tym razem będzie to "Atlas fizyczny" Natalii Szostak.

 

Mamy przyjemność poinformować o sukcesie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Myślenicach w dniach 15-18.06.2017. Student naszej uczelni - Piotr Frieske - zajął III miejsce w kategorii "karabin dowolny 3x40 strzałów" i VI w kategorii "karabin pneumatyczny 60 strzałów". Tym samym UTP w ogólnej klasyfikacji zajęło XV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Granty na PRACE PRZEDWDROŻENIOWE – PODNIESIENIE POZIOMU GOTOWOŚCI WDROŻENIOWEJ (TRL) realizowany przez Konsorcjum UTP i UKW
w ramach projektu „INKUBATOR INNOWACYJNOŚCI PLUS”.

Szanowni Państwo!

25 września 2017 roku na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Pani prof. dr hab. Małgorzaty Zalewskiej. Tablica została odsłonięta w Laboratorium Genetycznego Identyfikowania Odmian Roślin Uprawnych i Badania ich Tożsamości.

Zakład Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Orkiestra Kameralna Accademia dell Arco serdecznie zapraszają na koncert Młodzi Wirtuozi i ekspozycję obiektu autorstwa Joanny Sichel, które odbędą się w ramach cyklu Sztuka Dźwięku i Formy 21 października b.r. (sobota), o godzinie 18.00 w Hali Pomp Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 242.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji i wysłuchania słowa od profesora Klausa von Klitzinga, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.

W trakcie IV Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców Nauk Przyrodniczych „Wkraczając w świat nauki 2017”, która odbyła się w dniach 7-8 września 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w kategorii "Najlepszy Poster" I miejsce zdobyły Magdalena Kroplewska i Agata Marosz - studentki z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy.

Drodzy Studenci i Doktoranci!
Zapraszamy do udziału w badaniu „Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych” na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich. Badanie skierowane jest do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem/molestowaniem seksualnym, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Do badania zapraszamy również uczestników wymiany studenckiej.

 

"Otwórz rachunek Eurokonto Intro i odbierz słuchawki Pioneer".

W ramach projektu Festiwal Synteza Sztuk’17 w Chmielnickim Obwodowym Muzeum Historii Sztuki zorganizowano Wernisaż, podczas którego zaprezentowano prace studentów i pracowników Zakładu Wzornictwa UTP, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim. Zaprezentowano prace z różnych obszarów sztuki – od prac dyplomowych studentów Wzornictwa, poprzez obiekty projektowane przez pracowników, dzieła z obszarów różnych sztuk autorstwa zaproszonych, uznanych artystów na pokazie mody kończąc.

Wydział Budownictwa, Architektury I Inżynierii Środowiska UTP w Bydgoszczy, Katedra budownictwa ogólnego i fizyki budowli ogłasza nabór kandydatów na II edycję studiów podyplomowych BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, CHARAKTERYSTYKA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW I LOKALI.

Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - został zaproszony do grona Honorowego Komitetu Obchodów Jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Został także nagrodzony medalem okolicznościowym w ramach tychże obchodów.

5 października 2017 roku rozpoczęła się dwudniowa II Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów "Budownictwo zrównoważone". Została ona zorganizowana w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

Społeczność akademicka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy z głębokim smutkiem wspomina tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 15 października 2015 roku.

Biblioteka Główna UTP organizuje zbiórkę "I Ty możesz pomóc! Włącz się w zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy". Pierwsza tura zbiórki trwa do 12 października br., następna - świąteczna - do połowy grudnia. Serdecznie zapraszamy!

W ramach współpracy pomiędzy UTP a Ukrainą Dział Współpracy Międzynarodowej z docentem Franciszkiem Bromberkiem podjął działania promocyjne w Chmielnickim (Ukraina).

2 października 2017 roku na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy został zainaugurowany nowy rok akademicki dla studentów zagranicznych przyjeżdżających do nas w ramach programu Erasmus+. W semestrze zimowym będzie u nas przebywało ponad 150 studentów z różnych stron świata.

 

Nowy rok akademicki = nowa elektroniczna legitymacja studencka. Od tego roku legitymacja studencka może posiadać również funkcję karty płatniczej.
Po szczegóły zapraszamy na stoisko Banku Pekao S.A. w siedzibie naszej uczelni przy ul. Kaliskiego 7 w dn. 2-6 października (pon.-pt.) w godz. 8:00-15:00.

 

Uprzejmie informujemy, że w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2017/2018 oddając symbolicznie hołd wszystkim pracownikom Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, którzy odeszli w ostatnich latach, Rektor złożył kwiaty na grobach byłych Rektorów naszej Uczelni, znajdujących się na terenie Bydgoszczy.

 

23 i 24 września 2017 r. na Torze Poznań odbył się finał Międzynarodowych zawodów bolidów elektrycznych GREENPOWER POLSKA.

Przypominamy, że 7 października br. upływa termin składania wniosków o stypendia Prezydenta Miasta w roku akademickim 2016/2017 dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z przyjemnością zapraszają kujawsko-pomorskich przedsiębiorców i naukowców do składania propozycji innowacyjnych produktów, usług i technologii w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. Patronat nad konkurem objął Rektor UTP, prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński.

 

chor nabor

Zapowiadana ściślejsza współpraca pomiędzy największymi uniwersytetami Bydgoszczy staje się faktem. 18 października br. Rektorzy: Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy - prof. Tomasz Topoliński oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. Jacek Woźny podpisali umowę o powołaniu Konsorcjum.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Kariery na Wydziale Zarządzania, który odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. (bezpłatnie)

Aż 2 studentki UTP (kierunek: informatyka stosowana) w gronie 25 nagrodzonych!!! Gratulacje dla Ani Świtały i Katarzyny Frąckowiak!

UTP zostało naprawdę docenione – wśród tegorocznych laureatek z Gdańska nie było nikogo, z Wrocławia zaledwie jedna dziewczyna, z Gliwic, Lublina i Łodzi po jednej, a z UTP aż dwie!!! Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 5 października w siedzibie Intela w Gdańsku.

Miło jest nam poinformować, że w X Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków - IWIS 2016, pracownicy naukowi Wydziału Technologii iInżynierii Chemicznej, Katedra Aparatury i Technologii Żywności naszego uniwersytetu zdobyli nastepujące nagrody: 

1.     Złoty medal. P-410 724. Technologia odkażanie nasion pomidora od raka bakteryjnego. X Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków. IWIS2016. M. Domoradzki, J. Kaniewska-Szulc, W. Poćwiardowski, Politechnika Warszawska 10-12 października.

2.   Srebrny medal. P-412 107. Dozownik do przesiewacza wibracyjnego wielopokładowego. X Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków. IWIS 2016. W. Poćwiardowski. D. Żórawski, J. Kaniewska-Szulc, M. Domoradzki. Politechnika Warszawska. 10-12 października.

3.   Srebrny medal. P-412 091. Sposób i urządzenie do rozdrabniania torfu.X Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków. IWIS 2016. M. Domoradzki, J. Kaniewska-Szulc, W. Poćwiardowski, W. Dzikowska. Politechnika Warszawska. 10-12 października.

W tym roku już po raz 10. zorganizowano Międzynarodowa Warszawską Wystawę Wynalazków „IWIS 2016”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-12 października 2016 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Zeszłorocza edycja odbyła się pod patronatem m.in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki, Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazczych – IFIA, a także Konfederacji Lewiatan, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Rady Głównej Instytutów Badawczych i Naczelnej Organizacji Technicznej – FSNT.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. W poprzednich latach na wystawie gościliśmy wynalazców z ponad 20 państw m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji i Wielkiej Brytanii. Rok temu polscy i międzynarodowi wynalazcy zaprezentowali na wystawie blisko 400 innowacji, stanowiących przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie. Każdego roku wystawie towarzyszą również wykłady i prelekcje dotyczące praw własności intelektualnej i przyznawania patentów.

Serdecznie gratulujemy

Serdecznie zapraszamy na XV Konferencję Sekcji Biologicznej Ochrony Roślin przed Chorobami Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego pt. "Nowe osiągnięcia w biologicznej ochronie roślin przed chorobami", która odbędzie się w dniach 20-21 października 2016 r. w Bydgoszczy.

Link do strony konferencji to: bor2016.evenea.pl

W związku z obchodami I rocznicy wydarzeń z października 2015r., Rektor UTP ogłasza w dniu 14 października 2016r. w godzinach od 10.00-12.00 godziny rektorskie dla studiów stacjonarnych ( z obowiązkiem odrabiania zajęć).

 

Społeczność akademicka naszej uczelni z głębokim smutkiem wspomina wydarzenia, które miały miejsce na początku roku akademickiego 2015/2016.

Rektor, Senat oraz Rada Samorządu Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy zaprasza środowisko akademickie do uczestnictwa w uroczystościach.

Program oficjalnych uroczystości:

  • 14 października 2016r. o godz. 11:00 wspólne złożenie wieńców i zniczy przy „głazie pamięci” pomiędzy budynkami 3.1 a 2.1 z ceremoniałem sztandarowym.
  • 14 października 2016r. ok. godz. 13:00 złożenie wieńców i zniczy na grobach zmarłych studentów naszego uniwersytetu Pawła Garachowa, Natalii Górniak i Pauliny Tomasik.
  • 23 października 2016r. o godz. 18:30 msza święta z okazji ogólnobydgoskiej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 z ceremoniałem sztandarowym w Parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy, ul. Gen. Mikołaja Bołtucia 5 (Fordon) oraz koncert „In Memoriam”.

 

Wspólne złożenie wieńców i zniczy przy „głazie pamięci” pomiędzy budynkami 3.1 a 2.1 z ceremoniałem sztandarowym w dniu 14 października 2016r.

i rocznica 1

pierwsz rocznica 3

pierwsza rocznica 4

pierwsza rocznica 6

Inaugurację roku akademickiego 2016/2017 w dniu 5 października 2016 r. o godz. 11:00 będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej: http://tv.utp.edu.pl


Zapraszamy również na antenę Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, który jest patronem medialnym tego wydarzenia www.radiopik.pl