31 marca 2017 roku J.M. Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - podpisał list intencyjny z Michałem Szczepańskim, prezesem Zarządu Prosument - Klaster Odnawialnych Źródeł Energii,  w ramach Kujawskiego Klastra Energii "Energia Kujaw". Jest to pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim klaster, którego celem jest budowa lokalnego rynku energii. 

 

Dzisiaj (30.03) o godz. 9.00 w auli Auditoirium Novum naszego uniwersytetu rozpocznie się finał ogólnopolskiego konkursu "Indeks dla Rolnika" oragnizowanego wspólnie przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu.

Uczestnicy III Etapu Konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA” przygotowują 15 minutową prezentację multimedialną na temat Woda składnik niezbędny dla roślin i zwierząt. Po jej przedstawieniu będę poproszeni o odpowiedź na pytania Komisji Konkursowej z zakresu tematu prezentacji.

Celem Konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębianie wiedzy rolniczej, poza wiadomości i umiejętności zawodowe objęte programem nauczania w szkołach rolniczych. Ponadto ukazanie walorów środowiska wiejskiego jako ciekawego miejsca pracy i życia oraz umożliwienie trwałego łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi jako podstawowej zasady nauczania.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich o profilu rolniczym. Uczniowie średnich szkół nierolniczych pragnący wziąć w konkursie zgłaszają się na eliminacje szkolne do najbliższej Szkolnej Komisji Konkursowej przeprowadzającej konkurs.

Więcej na http://wr.utp.edu.pl/indeks-dla-rolnika

 

28 marca 2017 roku w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia istnienia Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Oprócz władz miasta, radnych i reprezentantów spółki - w uroczystości wzięli udział także jej partnerzy, w tym przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, który w dowód uznania za wieloletnią i owocną współpracę otrzymał dyplom i statuetkę. 

Oferty pracy, staży i praktyk, informacje dotyczące planów rekrutacyjnych największych firm regionu – tak zapowiadają się tegoroczne Targi Pracy i Kariery organizowane przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

 

23 marca br. w siedzibie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik oraz Rektor UTP Pan prof. Tomasz Topoliński podpisali umowę ramową o współpracy.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy prowadzi rekrutację uzupełniającą na studia drugiego stopnia na następujące kierunki:

Wyjazdowe posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. działań na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w regionie.

W dniu 16 marca br. na zaproszenie J.M. Rektora UTP prof. dr hab. Tomasza Topolińskiego, na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, odbyło się kolejne robocze posiedzenie zespołu ekspertów ds. działań na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w regionie. W imieniu Rektora, obowiązki gospodarza spotkania pełnił Prorektor ds. Nauki – Pan dr hab. inż. Stanisław Mroziński, prof., nadzw. UTP.

O tym, z czego zrobione są: kubek, nakrętka czy wiadro. Co jest zdrowsze: olej czy oliwa? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się na warsztatach, pokazach i ćwiczeniach Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej podczas Drzwi Otwartych 30 marca przy ul. Seminaryjnej 3 w Bydgoszczy. Zapraszamy od godz. 10.00.

Rektor UTP prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński został zaproszony do udziału w pracach Komitetu Honorowego Obchodów Jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. W skład Komitetu wchodzą również: dr Jarosław Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ks. dr Wiesław Alojzy Mering - Biskup Włocławski, Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski, dr Marek Wojtkowski - Prezydent Miasta Włocławka, Krzysztof Kukuski - Przewodniczący Rady Miasta, prof. dr hab. Andrzej Tretyn - Rektor UMK, prof. dr hab. Jacek Woźny - Rektor UKW, prof. zw. dr hab. Jerzy Kaszuba - Rektor Akademii Muzycznej, prof. dr hab. Bogusław Boguszewski, prof. dr hab. Krzysztof A. Kuczyński, prof. dr hab. Tadeusz Dubicki. Z okazji Jubileuszu 15-lecia PWSZ we Włocławku życzymy całej społeczności akademickiej dalszego rozwoju uczelni i wielu sukcesów.

Poszukujemy ASYSTENTA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ!

Jesteś osobą otwartą i chcesz pomagać? To ogłoszenie skierowane jest właśnie do Ciebie. Wystarczy odrobina chęci, empatii, życzliwości, sumienności i obowiązkowości.

Praca inżynierska Marietty Witczak, studentki Wydziału Zarządzania UTP, została nominowana do nagrody i wyróżniona jako najlepsza praca inżynierska w Polskiej Izbie Opakowań! Promotorem jest Pani dr inż. Małgorzata Gotowska. Gratulujemy serdecznie!

 

Wykłady, warsztaty popularnonaukowe, zwiedzanie laboratoriów oraz spotkania z kobietami sukcesu, absolwentkami i studentkami kierunków technicznych – to główne punkty organizowanego po raz pierwszy w Bydgoszczy - „Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn” na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Mamy przyjemność poinformować, że student Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - inż. Marcin Furmański – za pracę inżynierską Koncepcja architektoniczna Sądu Rejonowego na Placu Zwycięstwa w Toruniu otrzymał I Nagrodę w XXV Konkursie Towarzystwa Miłośników Torunia na pracę magisterskie i dyplomowe o tematyce toruńskiej. Praca została napisana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Roberta Barełkowskiego, prof. nadzw. UTP.


Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do rejestrowania imprez na Bydgoski Festiwal Nauki 2017. Żeby to uczynić należy wejść na stronę Festiwalu i wybrać zakładkę “Załóż konto i zgłoś wydarzenie”.

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów oraz studentów na wykład otwarty prof. Zuzanny S. Siwy z University of California, Irvine (USA) pt. Transport of ions, molecules and water through nanopores: physical phenomena in biological channels, nanofluidics and rain coats, który odbędzie się 14 marca 2017 r. w godz. 16.15 - 17.00 na terenie UTP w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności (sala C8). 

 

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów oraz studentów na szkolenie Oferta stypendialna Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta 16 marca br. w godz. 10.15 – 14.00, które odbędzie się na terenie UTP w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności (sala C8).

 

PUBLIC SPEAKING COMPETITION 2017 - "Peace is not an absence of war"

W sobotę ( 25.02.2017) w siedzibie Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy odbył się regionalny finał Konkursu Krasomówczego, w którym wzięło udział 29 uczestników ze szkół z Bydgoszczy, Inowrocławia i Nakła. Poziom konkursu był bardzo dobry i wyrównany, a wyłonienie finalistów przechodzących do części ogólnopolskiej przysporzyło jury sporo problemów.

Polecamy lekturę artykułu \"Bydgoski element jest i w Toyocie, i w telewizorze LG\" autorstwa Pani Marty Leszczyńskiej, zamieszczonym w dodatku Gazety Wyborczej GIGANCI BIZNESU z 29 marca 2016r.

artykul giganci bizesu

Miło jest na poinformować, że Pani inż. Antonina Kołowska - studentka Wydziału Zarządzania UTP w Bydgoszczy otrzymała II nagrodę za najlepszą pracę inżynierską w dziedzinie opakowalnictwa. Konkurs zorganizowała POLSKA IZBA OPAKOWAŃ. Promotorem pracy była dr inż. Małgorzata Gotowska. Czytaj więcej>>

Masz chęci podnieść swoje kwalifikacje? Jesteś zainteresowany podjęciem stażu, bądź praktyk? Chcesz wiedzieć jakie oczekiwania mają pracodawcy? Jeśli odpowiedziałeś chociaż raz TAK, to w takim razie zapraszamy Cię na DROGOWSKAZY KARIERY!

Zapraszamy na dwie wystawy do Galerii Sztuki i Gminnego Ośrodka Kultury w Sicienku. Pierwsza z nich to indywidualna wystawa prac projektanta wzornictwa przemysłowego Krzysztofa Rychławskiego PROJEKTOWANIE ŁODZI, a druga to prace studentów kierunku Architektura Wnętrz naszego uniwersytetu PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA. Obie wystawy można obejrzeć w Gminnym Ośrodka Kultury w Sicienku, ul. Bydgoska 6, Sicienko

18 marca -25 marca 2016r.
pon. -czw. 8.00-15.00
pt.- 12.00-15.00
plakat1plakat2

Zapraszamy na wystawę prac studentów architektury wnętrz pt. Projekt Przyrzecze 15 (koncepcje fasady kamienicy na Wyspie Młyńskiej)

Ekspozycja: 23 marca- 6 kwietnia w godz. 8.00 - 16.00

Miejsce: Urząd Miasta Bydgoszczy, ul. Jezuicka 1, hol, II piętro

Pracownia prof. Aleksandry Simińskiej i asyst. Magdaleny Rucińskiej

zaproszenie przyrzecze15

Miło jest nam poinformować, że prof. Marek Bieliński został wybrany na Prezesa Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego. Jest to już kolejna kadencja Pana profesora.

Celem działalności Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego jest pobudzanie, rozwijanie i kultywowanie życia naukowego Bydgoszczy. Dorobek BTN docenił Prezydent Miasta Rafał Bruski, który 14 marca br. spotkał sie z Prezesem - prof. Markiem Bielińskim. Podczas spotkania omawiano kwestie wykorzystania naukowego potencjału Bydgoszczy oraz wkład Towarzystwa w inicjowanie, popieranie
i rozwijanie badań naukowych wiążących się z Bydgoszczą i regionem kujawsko-pomorskim. Bydgoskie Towarzystwo Naukowe jest popularyzatorem bydgoskiej nauki, promuje nasze miasto, jest organizatorem wielu konferencji, szkoleń i seminariów naukowych.

Foto: www.bydgoszcz.pl

Spotkanie 01 tcm29 220523

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa 31 marca 2016 r. na spotkanie, którego tematem będzie: „Partnerstwo nauki i biznesu. Jak wykorzystać szanse dla rozwoju innowacyjnego?”. Organizatorami wydarzenia są Regionalne Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii przy Uniwersytecie Technologiczno –Przyrodniczym w Bydgoszczy i Pracodawcy Pomorza i Kujaw.

Głównym celem spotkania jest zainicjowanie kontaktu pomiędzy przedsiębiorcami regionu kujawsko – pomorskiego a naukowcami UTP. Program przewiduje dwie części, w trakcie pierwszej będą się mogli Państwo zapoznać z uruchomionymi konkursami na dofinansowanie działań związanych z opracowaniem nowego produktu/usługi, wdrożeniem nowego produktu czy usługi w oparciu o badania rozwojowe i przemysłowe, które mogą być realizowane przy wsparciu jednostki naukowej takiej jak Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. W drugiej części spotkania możliwe będzie nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy naukowcem i przedsiębiorcą oraz wspólne określenie potrzeb w zakresie budowania trwałych mechanizmów wspierania procesu tworzenia innowacji.

W załączniku znajdą Państwo program spotkania z linkiem do rejestracji i telefonami do osób kontaktowych zarówno po stronie Centrum Transferu Technologii jak i Pracodawców Pomorza i Kujaw.

więcej

Zapraszamy na dwuczęściową konferencję podsumowującą projekt "WDROŻENIE INNOWACYJNYCH PROGRAMÓW I FORM KSZTAŁCENIA W ZAKRESIE INŻYNIERII TELEMEDYCZNEJ NA UTP W BYDGOSZCZY". 18 marca oraz 4 kwietnia 2016 r., Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

plakat inzynieria biomedyczna

Kandydaci na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia w UTP

23.03.2016 r. (środa) upływa termin składania dokumentów

Dokumenty należy złożyć w Punkcie Rekrutacyjnym:

Al. prof. S. Kaliskiego 7,
85-796 Bydgoszcz
Auditorium Novum (Fordon)
czynny w godz. 8 - 15
(od poniedziałku do piątku)

lub

przesłać listem poleconym na adres:

Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy
Dział Spraw Studenckich
REKRUTACJA
Al. prof. S. Kaliskiego 7,
85-796 Bydgoszcz

Wynik finansowy Uniwersytetu za rok 2015 będzie dodatni. Wyliczony wstępnie wynosi 2 156 779,04 zł.

To bardzo dobra wiadomość. Kolegium rektorskie na wniosek JM Rektora Antoniego Bukaluka podjęło w związku z tym decyzję, że niezależnie od malejącej dotacji nie będzie korekty wynagrodzeń pracowników UTP.

Stawki wynagrodzeń, które obowiązywały do 30 czerwca zostaną utrzymane.

Zapraszamy do Auditorium Novum na wystawę pt. Studencka \"Solidarność\". NZS w Bydgoszczy 1980-1990. Wernisaż wystawy odbył się 14 marca br. o godz. 12.00 w murach naszej uczelni. Uroczystość upamiętniającą powstanie Niezależnego Zrzeszenia Studentów poprzedził wykład dra Krzysztofa Osińskiego z bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej - współorganizatora wydarzenia. W spotkaniu uczestniczyli dawni działacze NZS: poseł Jan Krzysztof Ardanowski, Andrzej Bobkowski, Jarosław Bobkowski, Danuta Cisowska - żona Zdzisława Cisowskiego, Krzysztof Gawłowski, Sławomir Michalski, Ryszard Piestrzyński, Adam Rutkowski, władze UTP JM Rektor prof. Antoni Bukaluk oraz Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich prof. Anna Bochenek, Mateusz Kalinowski wiceprzewodniczący obecnego zarządu krajowego NZS oraz studenci UTP. 

Wystawę można oglądać w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego do 1 kwietnia. Zapraszamy, wstęp bezpłatny

 IGP4247  IGP4257  IGP4264
 IGP4277  IGP4280  IGP4288

Zapraszamy na koncert z cyklu „SZTUKA DŹWIĘKU I FORMY” 20.03.2016r. o godz. 18.00 MUZEUM WODOCIĄGÓW (LAS GDAŃSKI) ul. Gdańska 242, Bydgoszcz, wstęp wolny

plakat wariacje

Studium Języków Obcych UTP oferuje egzamin potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie wykraczającym poza poziom samodzielności w sytuacjach życia codziennego, pozwalającym na komunikacje w mowie i piśmie w zakresie zagadnień zawodowych i akademickich. Egzamin poprzedzony jest wstępnym testem diagnostycznym na poziomie B2 i krótkim 10-godzinnym kursem przygotowującym do egzaminu. W zależności od wyniku testu uczestnik kursu otrzyma poświadczenie biegłości językowej na poziomie C1 lub B2 z wyszczególnieniem testowanych umiejętności. Termin nadsyłania zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 1 kwietnia 2016.

Ważne terminy:

  • test diagnostyczny: 9 kwietnia,
  • 10-ciogodznny kurs: 15-16 kwietnia,
  • egzamin: 22 - 23 kwietnia

Szczegółowe informacje na stronie sjo (jednostka międzywydziałowa) www.utp.edu.pl

 

 

 

Studium Języków Obcych UTP oferuje możliwość przystąpienia do egzaminu potwierdzającego znajomość języka angielskiego i niemieckiego na poziomie B2 (TELC). Egzamin pisemny odbędzie się 4 czerwca 2016 (sobota) o godz. 9.00. Egzamin ustny, w zależności od liczby zgłoszeń, w tym samym dniu lub w ciągu trzech dni od daty egzaminu pisemnego. Podpisane zgłoszenie wraz z potwierdzeniem wpłaty (490 zł na konto uczelni 93 1240 3493 1111 0000 4279 1256 z dopiskiem egzamin z języka angielskiego/ niemieckiego TELC) należy dostarczyć do sekretariatu SJO do 22 kwietnia 2016.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszenia na stronie sjo (jednostka międzywydziałowa) www.utp.edu.pl

logo 1a

 

Uczelniane Kolegium Elektorów reprezentujące społeczność akademicką Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy wybierze rektora uczelni na kadencję 2016-2020. Uczelniana Komisja Wyborcza poinformowała o zgłoszeniu trzech kandydatur:

prof bielinski 

prof. dr. hab. inż. Marka Bielińskiego z Wydziału Inżynierii Mechanicznej, który w obecnej kadencji władz rektorskich pełni funkcję Prorektora ds. Współpracy z Gospodarką i Zagranicą

więcej o kandydacie>>

 prof podhorecki

prof. dr. hab. inż. Adama Podhoreckiego, który w obecnej kadencji władz dziekańskich pełni funkcję Dziekana Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

więcej o kandydacie>>

 prof topolinski

prof. dr. hab. inż. Tomasza Topolińskiego z Wydziału Inżynierii Mechanicznej, który jest kierownikiem Zakładu Inżynierii Biomedycznej

więcej o kandydacie>>

Absolwenci dwóch kierunków Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki naszego uniwersytetu - elektroniki i telekomunikacji oraz elektrotechniki od tego roku akademickiego wraz
z dyplomem ukończenia studiów otrzymają prestiżowy Certyfikat Jakości przyznawany przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych. Certyfikat Jakości EUR-ACE® Label, to rodzaj akredytacji stworzonej przez europejskie organizacje inżynierskie. Ten system akredytacji został opracowany przez European Network for Engineering Accreditation (ENAEE). Certyfikat przyznany na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki potwierdza wysoki poziom kształcenia, ale również zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami. KAUT przyznał certyfikat na lata 2014/2015 do 2019/2020.

3 utp electr telecom bachelor3 utp electr telecom master4 utp elektrotechnika bachelor4 utp elektrotechnika master

Dzień Gruziński na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy

9 marca o godzinie 15.00 zapraszamy na Wydział Rolnictwa i Biotechnologii na dzień Gruziński. Będzie to prelekcja o Gruzji - o regionach, uprawach, winnicach gruzińskich, zwyczajach żywieniowych
i kulturowych oraz występ grupy studenckiej Tvaltai z Uniwersytetu Przyrodniczego i innych uczelni Tbilisi z tańcami, muzyką etniczną i śpiewami.
Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy, 9 marca o godzinie 15.00 w sali B 2 (II piętro, budynek główny WRiB), ul. Bernardyńska 6
Wstęp wolny

 

góry

 

Strome góry, skalne miasta, samotne i zdobione freskami monastyry,  winnice i herbaciane pola. Maleńki kraj wciśnięty w podnóże wielkiego Kaukazu oferuje przyjezdnym      różnorodność krajobrazów, piękno zabytków i gościnność jego mieszkańców. Oto Gruzja!

 

 

 

góry2

 

Podczas multimedialnego pokazu najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc będzie okazja pooglądać zdjęcia i posłuchać opowieści Marcina Zaremby (dyrektora firmy Georgian Mystery) o gruzińskich miastach, historii, obyczajach ludzi gór, jak i nizin, specyfice architektury wsi leżących w głębi Kaukazu, o świętowaniu uroczystości oraz biesiadowaniu. Nie zabraknie miejscowych smaków zaprezentowanych podczas supry, jak i toastów Tamady (wodzireja).

 

 

 

Gaumardżos – witajcie w Gruzji!

góry4

 

Marcin Zaremba (Georgian Mystery)

Zobaczymy tańce z różnych regionów Gruzji, jak i poznamy etniczną muzykę i pieśni w wykonaniu folklorystycznej grupy Tvaltai z Tbilisi. W programie znajdą się tradycyjne pieśni m.in. opowiadające o miłości i pięknie przyrody, chwalące zalety prostego życia, jak i urodę kobiet, czy męską odwagę w walce. Będą to także pieśni wykonywane podczas biesiad, rozmaitych świat, czy wesel.

 

zespółTVALTAI - zespół założony w 1967 roku przez Dali Kandelaki, od początku istnienia działa przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Tbilisi. Ponieważ grupę współtworzą studenci - skład zespołu, jak i jego artystyczna działalność ulega ciągłym zmianom, ale zawsze osadzona jest w muzyce gruzińskiego folkloru granej na narodowych instrumentach
(jak  panduri i dohli). Obecnie za artystyczny kształt grupy odpowiada Ketevan Tsiklauri - córka jego założycielki! Dotychczas Tvaltai koncertował m.in. w Czechach, na Słowacji, Ukrainie, w Rosji, Armenii i Holandii. To jego pierwsza wizyta w Polsce!

 

 

KETEVAN TSIKLAURI - dyrektor artystyczny zespołu
Pochodzi z muzykalnej rodziny, jej matka Dali Kandelaki, założycielka grupy Tvaltai, prowadziła folklorystyczne zespoły muzyczne, a z dwójki braci jeden jest śpiewakiem operowym w Niemczech, a drugi przez wiele lat grał w zespole Erisioni. Sama Ketevan Tsiklauri jest muzykiem i zawodowym dyrygentem, ukończyła Państwowe Konserwatorium Muzyczne w Gruzji oraz studiowała muzykologię w Niemczech. Gra na wszystkich gruzińskich instrumentach narodowych. Przez 4 lata prowadziła orkiestrę dziecięcą (instrumenty narodowe) w Szkole Sztuk Pięknych w Tbilisi. Od 2009 na Uniwersytecie Rolniczym w Tbilisi prowadzi grupę muzyczną Tvaltai, a od 2011 także grupę Sno (na Uniwersytecie Sokhumskim), jak również uczy muzyki gruzińskiej w różnych zespołach folklorystycznych w Holandii

 

26 lutego 2016 roku w Instytucie Inżynierii Elektrycznej WTIiE gościł przedstawiciel Technical University of Cluj-Napoca, Faculty of Electrical Engineering, Department of Electrical Machines and Drives. Głównym tematem rozmów Pani Profesor Claudii Steluta Martis z Dyrektorem Instytutu Inżynierii Elektrycznej WTIiE dr hab. inż. Sławomirem Cieślikiem, prof. nadzw. UTP, była możliwość nawiązania współpracy naukowej Instytutu i Departamentu. Po rozmowach, Pani Profesor oraz towarzyszący jej dr inż. Sebastian Kula z UKW w Bydgoszczy zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną Instytutu wraz z prezentacją wybranych laboratoriów, między innymi: Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii, Laboratorium Energoelektroniki, Laboratorium Techniki Wysokich Napięć.

więcej na stronie (kliknij)

W dniach 01.10.2014 r. - 17.10.2014r r. uruchomiony zostanie nabór wniosków w roku akademisckim 2014.12015 w ramach projektu "Krok w przyszłość - stypendia dla doktorantów V edycja". Więcej informacji na stronie: http://doktoranci5-3.kujawsko-pomorskie.pl/